• یکشنبه / ۸ تیر ۱۳۹۹ / ۱۲:۳۰
  • دسته‌بندی: زنجان
  • کد خبر: 99040805859
  • خبرنگار : 50163

حضور در مراسم عروسی و عزا، دلیل شیوع مجدد کرونا در خرم‌دره

حضور در مراسم عروسی و عزا، دلیل شیوع مجدد کرونا در خرم‌دره

ایسنا/زنجان فرماندار خرم‌دره گفت: شرکت در مراسم‌ عروسی و عزا دلیل شیوع مجددد کرونا در این شهرستان است.

حجت محمدی ظهر امروز (۸ تیر) در جلسه هماهنگی، کنترل و پیشگیری از شیوع کرونای شهرستان خرم‌دره، اظهار کرد: بنا به دستور مقام عالی استان، ستاد کرونای شهرستان در اولین روزهای شیوع کرونا ویروس تشکیل شد و همه مدیران و دستگاه‌های اجرایی در این زمینه با همکاری و تعامل اقدامات خوبی را انجام دادند.

وی در ادامه افزود: ۱۶ میلیارد تومان توسط خیرین در راستای حمایت از اقشار آسیب‌دیده در استان جمع‌آوری شده که از این مبلغ یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان، یعنی ۱۰ درصد آن توسط مردم خیر خرم‌دره اهدا شده است.

فرماندار خرم‌دره با اشاره به ساخت و سازها در حوزه بهداشتی و سلامت، تصریح کرد: بیش از ۱۰ مورد ساخت و ساز در حوزه بهداشتی اعم از درمانگاه، آزمایشگاه، اورژانس و پشتیبانی در سال‌های ۹۶ و ۹۷ در شهرستان انجام شده که همه این امور در سایه حمایت خیرین تحقق یافته است.

محمدی با تاکید بر نیاز شهرستان به بیمارستان دوم، یادآور شد: با توجه به نزدیکی مسافت بیمارانی از هیدج، صائین‌قلعه و سلطانیه نیز به شهرستان خرم‌دره برای گرفتن خدمات درمانی مراجعه می‌کنند که همین امر ترافیک کاری در تنها بیمارستان خرم‌دره را افزایش می‌دهد.

این مسئول در ادامه، علت شیوع مجدد کرونا ویروس در این شهرستان و قرمز شدن وضعیت را برگزاری مراسم عروسی و عزا دانست و گفت: متاسفانه علی‌رغم اطلاع‌رسانی‌های صورت گرفته، مردم در مراسم تشییع، ختم و همین طور عروسی‌ها شرکت می‌کنند و این تجمعات موجب شده تا  این ویروس مجددا گسترش پیدا کند و آمار مبتلایان افزایش یابد.

وی اشاره‌ای نیز به نقاهت‌گاه‌های شهرستان کرد و افزود: در سه نقطه شهرستان خرم‌دره سه نقاهت‌گاه در نظر گرفته شده است که این نقاهت‌گاه‌ها به ۲۰۰ تخت مجهز هستند.

انتهای پیام