• یکشنبه / ۸ تیر ۱۳۹۹ / ۱۶:۱۰
  • دسته‌بندی: حوادث، انتظامی
  • کد خبر: 99040806153
  • خبرنگار : 71614

دستگیری باند مأموران قلابی ۱۰میلیاردی

دستگیری باند مأموران قلابی ۱۰میلیاردی

رئیس مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی از دستگیری عامل اصلی باند مأموران قلابی در شرق تهران خبر داد.

به گزارش ایسنا، سرهنگ سعید راستی درباره جزییات دستگیری این فرد اظهار کرد: پنجم تیرماه امسال دو تن از شهروندان با در اختیار داشتن پرونده ای مبنی برای دستگیری یک متهم به مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی مراجعه کردند. در همین راستا رسیدگی به موضوع در دستور کار قرار گرفت که به دنبال آن تیمی از ماموران این مرکز مسئولیت پرونده را در خصوص شناسایی مخفیگاه متهم و دستگیری وی بر عهده گرفتند.


وی گفت: هر دو شاکی در اظهارات مشابهی اظهار کردند، در خصوص تشکیل پرونده به دستگاه قضا مراجعه کرده بودیم که با فردی که مدعی بود با مقامات عالی رتبه کشوری در ارتباط است و می تواند مشکل ما را در کمترین زمان و به سرعت حل کند، آشنا شدیم. به در خواست وی ۲میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریال به حسابش و یا حساب هایی که وی معرفی می کرد، واریز کردیم.


رئیس مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی اظهار کرد: مال باختگان اظهار داشتند، به دنبال واریزی وجه به حساب‌های اعلام شده به دفترخانه اسناد رسمی مراجعه و به او برای پیگیری پرونده وکالت نامه محضری دادیم. بعد از گذشت مدتی متهم اظهار کرد باید به متصدیان قضا  ۱۵ سکه و یک هزار و ۷۰۰ دلار پرداخت کنیم. با پرداخت این وجوه متهم همچنان به خواسته‌های خود ادامه داد تا در نهایت ما را مجبور به امضای تعدادی برگ سفید امضا در خصوص اموالمان کرد و بدین ترتیب تصمیم گرفتیم به دستگاه قضا اعلام شکایت کنیم.


وی با اشاره به اینکه در تحقیقات اولیه مشخص شد که متهم با عناوین قضائی و نظامی از افراد دیگری نیز کلاهبرداری و تعدادی افراد قوی هیکل را برای مانورهای متقلبانه خود اجیر کرده، افزود: در تحقیقات و رصدهای اطلاعاتی مخفیگاه وی در حکیمیه تهران پارس شناسایی و با دستور قضائی مراقبت های ویژه از این مکان آغاز شد.


رئیس مرکز عملیات پلیس امینت عمومی تهران بزرگ ادامه داد: ماموران مراقبت های ویژه را ادامه دادند تا اینکه روز گذشته زمانی که متهم با خودروی خود قصد خروج از مخفیگاهش را داشت در نزدیکی محل سکونتش برای او دستور ایست صادر کردند. پس از صدور دستور ایست متهم بدون توجه به هشدار ماموران به سرعت وارد آزادراه تهران-پردیس شد. 

وی ادامه داد: پس از مدتی تعقیب و گریزی متهم دستگیر شد و تا کنون ۷ تن از شاکیان شناسایی شده اند و کارشناساس ارزش ریالی اموالی که متهم بدین طریق به دست آورده است را بیش از ۱۰ میلیارد ریال برآورده کرده اند. تحقیقات برای کشف جزئیات پرونده و دستگیری سایر اعضای این باند ادامه دارد.

انتهای پیام