• یکشنبه / ۸ تیر ۱۳۹۹ / ۲۲:۵۳
  • دسته‌بندی: قم
  • کد خبر: 99040806306
  • خبرنگار : 50336

عضو هیئت رئیسه مجلس

مجلس یازدهم به دنبال حل مساله مهارت در کشور است

مجلس یازدهم به دنبال حل مساله مهارت در کشور است

ایسنا/قم عضو هیئت رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از مباحث جدی مجلس یازدهم مساله مهارت است و در سطح کلان نظام باید حل شود.

احمد امیرآبادی فراهانی امروز یکشنبه 8 تیرماه در دیدار با مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان قم و جمعی از روسای ستادی و مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان ضمن اشاره به اهمیت آموزش‌های فنی و حرفه ای در بخث اشتغال بیان کر: بسیاری از رشته‌های دانشگاهی با فضای کسب و کار ارتباط ندارند و دانشجو کاملا برای اشتغال ناامید است.
عضو هیئت رئیسه مجلس افزود: امروزه سطح تحصیلات بالا رفته و جوانان فعلا چاره‌ای جز ادامه تحصیل ندارند اما واقعیت این است که در بسیاری از رشته ها در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد برای اشتغال جایگاهی ندارند و با ادامه این روند دانشگاه‌ها، تاب آوری جامعه از بین می رود و بحث اشتغال به هم می‌ریزد. به نظر می رسد چاره کار فقط تقویت بخش مهارتی کشور است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: یکی از مباحث جدی مجلس یازدهم مساله مهارت است که در سطح کلان نظام این مساله باید حل شود.
امیرآبادی فراهانی در بحث ارتقاء جایگاه آموزش‌های مهارتی عنوان کرد: دو مساله در این زمینه وجود دارد یکی سیاستگذاری دولت و مجلس و بخش دیگر مطالبه مسئولین سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور است که آنها هم باید توجه کنند و اهمیت موضوع را تبیین نمایند و سیاستگذارها را ترغیب کنند تا پیگیر مسائل سازمان شوند.
وی افزود: در گذشته و حال نمایندگان قم در مجلس اثرگذار بوده اند و از این ظرفیت باید به خوبی استفاده شود که انتظار می رود مجموعه آموزش فنی و حرفه ای هم در راستای ماموریت‌های خود از این ظرفیت استفاده مناسب ببرد.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: در مجلس قبلی بحث سازمان ملی مهارت پیگیری شد که باید بصورت کارشناسی و دقیق در مجلس ارائه و آثار آن هم به خوبی دیده شود و این یک اصل است و همه اعتقاد داریم که دانش باصنعت باید ارتباط داشته باشد و این مساله توسط سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور محقق می شود.
وی افزود: در شرایط شیوع ویروس کرونا این قشر ( آموزشگاههای آزاد ) متحمل خساراتی شدند که راههای جبران آن بصورت دقیق و کارشناسی ارائه و در مجلس پیگیری لازم جهت این موضوع صورت خواهد گرفت.
انتهای پیام