• دوشنبه / ۹ تیر ۱۳۹۹ / ۱۶:۱۷
  • دسته‌بندی: آذربایجان غربی
  • کد خبر: 99040906982
  • منبع : نمایندگی آذربایجان غربی

یک مسئول:

مشکل کمبود فضای آموزشی آذربایجان غربی با اجرای طرح «آجربه آجر» قابل حل است

مشکل کمبود فضای آموزشی آذربایجان غربی با اجرای طرح «آجربه آجر» قابل حل است

ایسنا/آذربایجان غربی سرپرست اداره کل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان غربی گفت: طرح «آجربه آجر» به عنوان یک چالش جدید می تواند سهم به سزایی در رفع مشکلات فضاهای آموزش استان داشته باشد.

علی مناف زاده امروز ۹ تیرماه در جمع خبرنگاران افزود: آحاد جامعه با هر میزان درآمد و در هر سطح و طبقه‌ای می‌توانند با مشارکت در طرح «آجر به آجر» و تنها با خرید و اهدای یک آجر در مدرسه‌سازی سهیم شوند تا علاوه بر رفع مشکلات فضاهای آموزشی استان هیچ دانش‌آموزی از تحصیل جانماند و بتواند در مدارس باکیفیت و امکانات تحصیل کند، موضوعی که وزارت آموزش و پرورش مدتی است تلاش خود را برای تحقق آن آغاز کرده است.

وی افزود: طرح "آجر به آجر" با هدف گسترش و توسعه مدرسه‌سازی و با دستور وزیر محترم آموزش و پرورش، به ‌منظور حضور خیرینی با توان مالی اندک برای سهیم شدن در مدرسه سازی ایجاد شده است.

این مسئول خاطر نشان کرد: در واقع می‌توان گفت که طرح آجر به آجر اقدامی عملی برای تکمیل کردن پروژه‌های آموزشی و ساخت مدارس است تا امکان حضور افراد بیشتری را در اقدام نیکوی مدرسه سازی با یاری افرادی که توان مالی تامین هزینه کامل برای احداث یک مدرسه را ندارند اما با کمک‌های اندک می‌خواهند در این کار خیر سهیم شوند، فراهم کند.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان،وی ادامه داد: در گذشته بیشتر خیران مدرسه ساز افرادی بودند که از نظر مالی توانایی ساخت یک مدرسه را داشتند اما طرح آجر به آجر می تواند باعث جمع شدن ریال به ریال از افرادی باشد که تمکن مالی بالایی ندارند اما علاقمند به سهیم شدن در ساخت مدرسه و رفاه دانش‌آموزان کشور هستند به عبارت دیگر، اجرای کمپین آجر به آجر می‌تواند نقش مهمی در جذب بیشتر کمک‌های مردمی در امر ساخت و ساز مدارس داشته باشد.

مناف زاده ادامه داد:  از این رو وزیر آموزش و پرورش به منظور آگاهی رسانی بیشتر درباره این طرح از میان هنرمندان و ورزشکاران ملی به عنوان افراد دارای اعتبار و محبوبیت نزد مردم را به عنوان سفیران مدرسه ساز انتخاب می‌کند.

انتهای پیام