• دوشنبه / ۹ تیر ۱۳۹۹ / ۱۷:۱۶
  • دسته‌بندی: چهارمحال و بختیاری
  • کد خبر: 99040907033
  • منبع : نمایندگی چهارمحال و بختیاری

تکلیف ورزش و باشگاه‌های ورزشی در ایام کرونا و پساکرونا چه می‌شود؟

تکلیف ورزش و باشگاه‌های ورزشی در ایام کرونا و پساکرونا چه می‌شود؟

ایسنا/چهارمحال و بختیاری مدیرکل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری  گفت: براساس تصمیم‌گیری‌های وزارت ورزش و جوانان مقرر شد به ازای هر فرد و اماکن ورزشی دارای بیمه نفری ۱۲ میلیون تومان تسهیلات در قالب مشاغل آسیب‌دیده پرداخت شود.

حمید کریمی نهم تیرماه، در جمع خبرنگاران چهارمحال‌وبختیاری اظهار کرد: کرونا پدیده‌ای جهانی است و تمامی سیستم‌های ورزشی دنیا را تحت تاثیر و سلطه خود قرار داده است و در این ایام شاهد فقر حرکتی هستیم که در طول تاریخ تاکنون چنین اتفاقی رخ نداده است.

مدیرکل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری افزود: براساس اعلام ستاد کرونای ملی و استانی تمامی اماکن ورزشی تا تیرماه تعطیل بوده و پس از این مدت اماکن ورزشی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به ترتیب بازگشایی می‌شود.

وی در ادامه بیان کرد: براساس آخرین مصوبه ستادکرونا اعلام شد که تعدادی از ورزش‌هایی که برخورد فیزیکی نداشته و با فاصله انجام می‌گیرند، می‌توانند فعالیت خود را آغاز کنند.

کریمی با اشاره به اینکه تقریبا ۳۰ رشته ورزشی برای آزادسازی فعالیت رشته‌های ورزشی خود اعلام آمادگی کرده‌اند، عنوان کرد: رشته‌های ورزشی که در مکان‌هایی با متراژ پایین و سقف کوتاه انجام می‌شدند از جمله باشگاه‌های خصوصی، بدنسازی و بیلیارد حساسیت‌های شدیدی وجود داشت، در حال حاضر نیز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و سخت‌گیرانه می‌توانند فعالیت خود را آغاز کنند.

وی در ادامه با اشاره به تسهیلات در نظر گرفته شده برای مشاغل ورزشی آسیب دیده تحت نظارت ورزش و جوانان ادامه داد: وزارتخانه ورزش در این خصوص نیز تسهیلاتی در نظر گرفته‌است و افرادی که مشمول ماده ۸۸ و مکان باشگاه‌های آن‌ها استیجاری و تحت نظارت اداره ورزش و جوانان بودند تا تیرماه شامل تخفیف شدند.

مدیرکل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری تشریح کرد: براساس اعلام وزارت‌خانه با بازگشایی باشگاه‌های ورزشی از تیرماه، اجاره‌بهای آن‌ها به صورت نیم‌بها پرداخت می‌شود و این موضوع را وزیر ورزش از هیات وزیران کشور درخواست کرده، اما تاکنون این موضوع مصوب نشده و پاسخ مطلوبی به این درخواست داده نشده‌ است.

کریمی با بیان اینکه در چهارمحال و بختیاری در حال حاضر ۵۱۵ باشگاه وجود دارد که فاقد بیمه ورزشی هستند، اضافه کرد: تنها ۳ باشگاه ورزشی در استان از بیمه بهره‌مند هستند و دستور ابلاغ و پیگیری این موضوع صورت گرفته‌ است.

وی با اشاره به اینکه طی سال‌های ۹۷ و ۹۸، ۱۱۸ مرتبه چهارمحال و بختیاری میزبان‌مسابقات کشوری بوده است که طی سال ۹۷، با ۴۷ میزبانی و طی سال ۹۸، با وجود رکود اقتصادی شدید و در پایان سال نیز با ویروس کرونا مواجه شدیم ، ۷۱ میزبانی کشوری را از آن خود کردیم که یکی از آن‌ها میزبانی بین‌المللی دوچرخه‌سواری بروجن بود و شاهد نشاط  و شادابی عمومی حاصل از این میزبانی‌ها بودیم.

مدیرکل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری توضیح داد: مدال‌های قهرمانی که طی این میزبانی‌ها کسب کردیم در عرصه گردشگری، صنعت توریست وآشنایی عموم مردم کشور با چهارمحال و بختیاری تاثیرگذار بود و باعث معرفی استان شد.

کریمی با بیان اینکه تعداد زیادی از باشگاه‌ها و هیئت‌های ورزشی در ایام ویروس کرونا دست از فعالیت برداشتند، ادامه داد: آن‌ها با ساده‌ترین، کمترین و ابتدایی امکانات و با شعار ملی در خانه بمانیم  به دلیل حفظ و تقویت آمادگی جسمانی به انجام فعالیت مستمر پرداختند.

وی در پایان یادآور شد: با اعلام دستور بازگشایی اماکن ورزشی در مناطق زرد باشگاه‌ها و هیأت‌های ورزشی براساس شرایط اعلام شده به آن‌ها به دلیل کاهش استقبال مردم تعدادی از باشگاه‌ها و هئیت‌های ورزشی به دلیل مقرون به صرفه نبودن در شرایط کنونی حاضر به فعالیت نشدند.

انتهای پیام