• دوشنبه / ۹ تیر ۱۳۹۹ / ۲۳:۰۷
  • دسته‌بندی: گیلان
  • کد خبر: 99040907138
  • خبرنگار : 50040

رئیس علمی کاربردی جهاددانشگاهی لنگرود خبر داد

راه اندازی رشته آموزش گیاهان دارویی در لنگرود

راه اندازی رشته آموزش گیاهان دارویی در لنگرود

ایسنا/گیلان رئیس علمی کاربردی جهاددانشگاهی لنگرود، از راه اندازی رشته آموزش گیاهان دارویی در آینده نزدیک خبر داد و گفت: در حال حاضر ۲۰۰ دانشجو در شش کد رشته این مرکز مشغول تحصیل هستند.

سعید اروندی در حاشیه دیدار با نماینده شهرستان لنگرود در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به وضعیت آموزشی و فیزیکی مرکز علمی و کاربردی جهاددانشگاهی لنگرود، اظهار کرد: مرکز علمی و کاربردی جهاددانشگاهی لنگرود از سال گذشته ۲۸۰ درصد افزایش پذیرش دانشجو داشته و تعداد دانشجویان برای سطح بندی این مرکز به حد نصاب رسیده است.

وی از اختصاص قطعه زمین ۱۷۰۰ مترمربعی در منطقه پرشکوه لنگرود به این مرکز خبر داد و تصریح کرد: به دنبال راه اندازی مرکز تولیدات گیاهان دارویی و دوره های کارآفرینی و کاربینی در این مرکز هستیم.

رئیس مرکز علمی و کاربردی جهاددانشگاهی لنگرود، گفت: در حال حاضر بالغ بر ۲۰۰ نفر در دوره های کوتاه مدت این مرکز که دارای بازار کار است شرکت کردند. 

اروندی، با اشاره به برگزاری دوره های تکنسین داروخانه و فوریت های پزشکی، یادآور شد: با توجه به آزاد شدن سهام عدالت، دوره های آموزشی ویژه بورس برای عموم مردم برگزار خواهد شد و بسیار سودمند است.

وی با بیان اینکه ۲۰۰ دانشجو در مرکز علمی و کاربردی جهاددانشگاهی لنگرود تحصیل می کنند، ادامه داد: دانشجویان این مرکز در شش کد رشته شامل فناوری اطلاعات(IT)، مدیریت امور اداری، تربیت مربی پیش دبستانی، مدیریت امور فرهنگی، مددکاری اجتماعی تحصیل می کنند.

رئیس مرکز علمی و کاربردی جهاددانشگاهی لنگرود، از راه اندازی رشته آموزش گیاهان دارویی در آینده نزدیک خبر داد و خاطرنشان کرد: درخصوص ادغام دو مرکز علمی و کاربردی جهاددانشگاهی لنگرود و رودسر هنوز تصمیمات نهایی نشده و احتمال برگزاری دوره های کوتاه مدت در رودسر و دوره های بلندمدت در لنگرود وجود دارد.

انتهای پیام