• سه‌شنبه / ۱۰ تیر ۱۳۹۹ / ۱۵:۰۹
  • دسته‌بندی: فارس
  • کد خبر: 99041007768
  • خبرنگار : 50029

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس خبر داد:

اجرای طرح زراعت چوب در عرصه‌های منابع طبیعی فارس

اجرای طرح زراعت چوب در عرصه‌های منابع طبیعی فارس

ایسنا/فارس مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس از آغاز اجرای طرح زراعت چوب در سطح ۲۵۰ هکتار عرصه‌های منابع طبیعی استان خبر داد.

شهرام منتصری سه‌شنبه ۱۰ تیرماه در دومین جلسه هماهنگی کمیته پیگیری برنامه‌های طرح ۹ در ۹۹ سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور با اشاره به برنامه ابلاغی سازمان جنگل‌ها مبنی بر جهش عملکردی در این طرح و ضرورت پیگیری مستمر اعضای در اجرای مصوبات و دستورالعمل‌های این طرحف گفت: در حال حاضر اقدامات و برنامه‌‎های لازم برای تحقق اهداف در دستور کار قرار گرفته است.

او با اشاره به انجام پیگیری‌های لازم با سازمان آب برای طرح زراعت چوب و تخصیص آب مورد نیاز برای این طرح، افزود: تاکنون مکاتباتی با ادارات آبفا روستایی و شهری برای استفاده از آبهای نامتعارف و پسابهای شهری انجام شده که در صورت موافقت آنها می‌توان طرح زراعت چوب را در سطح ۲۵۰ هکتار از عرصه‌های طبیعی فارس اجرایی کرد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس با بیان اینکه در حال حاضر اقداماتی دیگری همچون شناسایی ۱۴۰ هزار هکتار از ذخیره گاههای جنگلی نیز در حال پیگیری است، از پیگیری‌های انجام گرفته برای صدور مجوز حمل چوب درخت بیابانی گَز خبر داد و گفت: با استفاده از قانون ماده ۳ و براساس فعالیت‌های ترویجی با ترغیب و مشارکت مردم در برای کشت درختان چوب ده می‌توان جهش خوبی در زمینه زراعت چوب در استان ایجاد کرد.

منتصری همچنین با اشاره به اقدامات خوب این اداره کل در حوزه اتوماسیون اداری ، از اتصال ۲۹ شهرستان استان به تجهیزات نرم افزاری و سخت افزاری و نیز راه‌اندازی سامانه حضور و غیاب الکترونیکی در شهرستانها خبر داد و اظهار کرد: با تخصیص اعتبارات لازم و به موقع برای خرید تجهیزات و ادوات لازم اتوماسیون اداری پیگیری‌های لازم برای مجهز کردن سایر شهرستان‌ها به این سامانه نیز انجام خواهد شد.

او اعلام اعتبارات مورد نظر از سوی اعضای کمیته به دفاتر ستادی سازمان متبوع و نیز پیگیری لازم در این خصوص ، تهیه و تولید برنامه تلویزیونی با طبیعت با موضوع جهش عملکرد طرح ۹ در ۹۹ و تخصیص اعتبار مورد نیاز جهت ساخت این برنامه ، پیگیری تامین اعتبارات لازم برای خرید ادوات و تجهیزات مورد نیاز توسعه دولت الکترونیک از سوی اداره طرح و برنامه نیز از دیگر مصوبات این جلسه بود.

انتهای پیام