• سه‌شنبه / ۱۰ تیر ۱۳۹۹ / ۱۵:۴۹
  • دسته‌بندی: آسیا،خاورمیانه
  • کد خبر: 99041007816
  • خبرنگار : 71129

نیوزیلند نشست رهبران آسیا-اقیانوسیه را مجازی برگزار می‌کند

نیوزیلند نشست رهبران آسیا-اقیانوسیه را مجازی برگزار می‌کند

نیوزیلند امروز (سه‌شنبه) از برگزاری نشست سال آتی میلادی «اپک» با حضور رهبران آسیا-پاسیفیک به صورت آنلاین خبر داد و نخست‌وزیر نیوزیلند هم گفت، هیچ تضمینی برای پایان یافتن پاندمی کرونا تا پایان ۲۰۲۱ وجود ندارد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، نشست سالانه ۲۱ کشور عضو همکاری اقتصادی آسیا-پاسیفیک قرار است نوامبر ۲۰۲۱ برگزار شود و در آن هزاران هیات، دیپلمات و خبرنگار به نیوزیلند سفر می‌کنند.

اما با توجه به محدودیت‌های سفر و هشدارهای سازمان بهداشت جهانی درباره پاندمی ویروس کرونا، امکان برگزاری چنین نشستی آن هم به صورت حضوری وجود ندارد و یاسیندا آردرن، نخست‌وزیر نیوزیلند گفته که کشورش خواستار برگزاری نشست به صورت مجازی است.

وی به خبرنگاران گفت: مزایایی در برگزاری حضوری چنین نشست‌هایی وجود دارد اما اکنون در وضعیت نابسامانی قرار داریم و از آنجا که مشخص نیست آیا این ویروس تا سال آتی از بین می‌رود یا خیر، برگزاری چنین نشستی به صورت آنلاین خواهد بود.

وی ادامه داد: نمی‌توانیم تضمین کنیم که سال آتی میلادی این ویروس از بین می‌رود. بنابراین باید به عنوان میزبان درباره چگونگی برگزاری آن و اینکه چه کاری می‌خواهیم انجام دهیم، مطمئن شویم.

نیوزیلند از همان ابتدای آغاز شیوع ویروس کرونا محدودیت‌های قرنطینه وضع کرد و تاکنون تنها ۱۱۷۸ مورد ابتلا و ۲۲ مورد مرگ در این کشور پنج میلیونی ثبت شده است.

نخست‌وزیر نیوزیلند در پاسخ به اینکه آیا نیوزیلند به دنبال تاخیر ۱۲ ماهه برای این نشست است یا خیر، گفت: این مساله برای تایلند، کشوری که قصد دارد نشست ۲۰۲۲ را میزبانی کند، مشکلاتی را ایجاد کرده است.

انتهای پیام