• چهارشنبه / ۱۱ تیر ۱۳۹۹ / ۰۹:۵۵
  • دسته‌بندی: یزد
  • کد خبر: 99041108211
  • خبرنگار : 50217

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور در مجلس:

مسئولان رفع مشکلات اصناف را در اولویت‌ اجرایی قرار دهند

مسئولان رفع مشکلات اصناف را در اولویت‌ اجرایی قرار دهند

ایسنا/یزد رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات زیادی که اصناف در ایام شیوع کرونا با آن روبرو شدند، گفت: مسئولان باید رفع مشکلات اصناف را در اولویت‌ اجرایی خود قرار دهند.

«محمدصالح جوکار» عصر دیروز دهم تیرماه، در جریان دیدار با اعضای هیئت مدیره اتاق اصناف استان یزد با اشاره به مباحث و مشکلاتی که از سوی اصناف مطرح شد، اظهار کرد: در وضعیت فعلی، اصناف شرایط بسیار سختی را تجربه می‌کنند.

وی با تاکید بر این‌ که مسئولان باید برنامه‌ریزی دقیق برای کاهش مشکلات و جبران خسارت‌هایی که اصناف متحمل شده‌اند را داشته باشند، افزود: بخشی از مباحثی که در مورد مشکلات بیان می‌شود، مرتبط با ضرورت اصلاح قوانین است.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی، گفت: در ارتباط با بخش اصلاح قوانین، جوامع نخبگان و کارشناسان به طور تخصصی اقدام به ارائه مشکلات به صورت مکتوب و پیشنهادات خود کنند تا ما در مجلس نسبت به اصلاح این قوانین پیگیری لازم را انجام دهیم.

جوکار با اشاره به مشکلاتی که اعضای هیئت مدیره اتاق اصناف در ارتباط با بازنگشتن جرایم اصناف به یزد مطرح کردند، تصریح‌ کرد: درآمدهایی از جمله جرایم باید در استان و برای توسعه یزد مصرف شود و مسئولان در کشور هم باید نسبت به پرداخت این موارد به استان‌ها، اهتمام لازم را داشته باشند.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: هزینه‌کرد این اعتبارات و درآمدهایی از جمله مالیات در استان‌ها سبب می‌شود اقدامات لازم در حوزه محرومیت‌زدایی انجام و بهتر و بیشتر به مردم خدمت‌رسانی کرد.

انتهای پیام