• چهارشنبه / ۱۱ تیر ۱۳۹۹ / ۱۰:۵۰
  • دسته‌بندی: کرمان
  • کد خبر: 99041108284
  • خبرنگار : 50187

محروم ترین و دورترین نقطه استان کرمان صاحب دادگاه شد

محروم ترین و دورترین نقطه استان کرمان صاحب دادگاه شد

ایسنا/کرمان رییس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به افتتاح ساختمان دادگاه بخش جازموریان به عنوان محروم ترین و دورترین منطقه این استان، گفت: احداث ساختمان های دادگستری، توسعه امکانات اداری و توسعه نیروی انسانی؛ مقدمات احقاق حق و اجرای اعدالت هستند و زمینه ای را فراهم می آوردتا مردم بدانند که این دادگاه ملجا و پناهگاهی برای احقاق حق مظلومان است

"یدالله موحد" در آیین افتتاح دادگاه جازموریان افزود: با وجود زیرمجموعه های قضایی در نقاط مختلف استان به ویژه مناطق محروم، باید زمینه ای فراهم شود تا اگر فردی مورد ظلم قرار گرفت، با امید به احقاق حق خود به دادگاه مراجعه کرده و این مرجع را پناهگاهی برای حمایت قانونی از خود بداند.

وی بسط عدالت به ویژه در مناطق محروم را از اولویت های قوه قضائیه برشمرد و خاطرنشان کرد: در دوره کنونی ریاست قوه قضائیه توجه فوق العاده ای به مناطق دور دست و محروم شده و توفیقات بسیار خوبی حاصل شده تا واحدهای قضایی برای دسترسی مردم ایجاد شده و قضات جدیدی جذب شوند و مردم بهتر هر چه بهتر و سریع تر به حقوق خود دست یابند.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان با اشاره به این مطلب که دادگاه بخش جازموریان به دلیل نیاز موجود منطقه و درخواست های مردمی پیگیری و راه اندازی شده است،اظهارداشت: اگر چه راه ندازی و تاسیس این واحد قضایی کار بسیار دشواری بوده و مشکلات زیادی در مسیر تامین قاضی، تامین کادر اداری و .... وجودداشته اما به منظور پاسخگوئی مناسب به درخواست های مردمی این واحد قضایی ایجاد و تجهیز شده است.

موحد راه اندازی دادگاه بخش جازموریان را اقدامی ماندگار برای مردم صبور، سخت کوش و نجیب این منطقه دانست و خاطرنشان کرد: افزایش قضات و توسعه خدمات قضایی در جازموریان در جلب رضایت مندی مردم، توسعه امنیت و ارتقای احساس امنیت در جامعه تاثیر به سزایی داشته است.

وی تاکید کرد: نهادهای انتظامی، اطلاعاتی و قضائی باید در رابطه با جرایمی از جمله سرقت در این منطقه پیگیری های لازم را داشته باشد تا احساس امنیت مردم خدشه دار نشود.

رییس کل دادگستری استان کرمان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ساختمان دادگاه جازموریان در زمینی به مساحت ۶ هزار مترمربع و با زیربنای ۳۵۰ مترمربع در مدت زمان یکسال احداث شده است.

بر اساس این گزارش، در سفر روز جاری رییس کل دادگستری استان کرمان به جنوب استان، نخستین دفتر خدمات الکترونیک قضائی در جازموریان نیز افتتاح شد.

انتهای پیام