• شنبه / ۱۴ تیر ۱۳۹۹ / ۱۳:۰۶
  • دسته‌بندی: همدان
  • کد خبر: 99041410176
  • منبع : نمایندگی همدان

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا خبر داد

ابتلای روزانه بیش از ۶۰ همدانی‌ به کرونا/ زنان خانه‌دار در صدر مبتلایان

ابتلای روزانه بیش از ۶۰ همدانی‌ به کرونا/ زنان خانه‌دار در صدر مبتلایان

ایسنا/همدان معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا همدان اعلام کرد: هر اندازه تعداد بیماران کمتر باشد کیفیت خدمات ما بهبود می یابد اما متأسفانه روند افزایشی بیماران مبتلا به کرونا در استان همچنان ادامه دارد.

دکتر منوچهر کرمی در گفت‌وگو با ایسنا، توضیح داد: استان همدان در مرز هشدار قرار دارد و شهرستان های همدان، نهاوند و ملایر در شرایطی قرار دارند که بیشترین موارد ابتلای جدید به کروناویروس در استان را شامل می شوند.

وی با اعلام ابتلای روزانه بیش از ۶۰ نفر به کروناویروس در استان، از مردم درخواست کرد که پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند. اینک زمان مناسبی برای بازار به رفتن نیست و مجموعه محدودیت ها باید از فروردین و اسفندماه بیشتر شود.

کرمی با اشاره به اینکه ابتلا به کروناویروس در تمام گروه های سنی از زیر یک‌سال تا بالای ۷۰ سال را در استان داریم و مربوط به گروه سنی یا جنسی خاصی نیست، افزود: همه می توانند به این ویروس مبتلا شوند اما از نظر درصد حدود ۱۲ درصد افراد زیر ۲۰ سال و بالای ۲۰ درصد افراد بالای ۷۰ سال به این ویروس مبتلا شده اند به طوریکه بیشترین حجم ابتلا مربوط به گروه سنی ۴۰ تا ۶۰ سال است.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا خاطرنشان کرد: مرگ و میر مبتلایان به کروناویروس در سنین بالاتر و آنهایی که دارای بیماری زمینه ای یا چاقی هستند، بیشتر است اما اگر کسی بیماری زمینه ای هم نداشته باشد امکان فوتش وجود دارد.

وی درباره بیشترین گروهی که در معرض خطر ابتلا به کروناویروس هستند، اظهار کرد: افرادی که مراودات اجتماعی زیادی با دیگران دارند بیشتر در معرض ابتلا به این ویروس هستند اما بدبختی این است که زنان خانه دار از مشاغل آزاد بیشتر مبتلا شده اند، این افراد بیشتر در بازار و مهمانی حضور داشته اند و در معرض مواجهه با همسرانشان هستند به طوریکه آنها ممکن است بیماری بدون علامت داشته باشند و ویروی را به این افراد منتقل کنند.

رئیس مرکز بهداشت استان همدان در پایان یادآور شد: پس از زنان خانه دار، مشاغل آزاد، کشاورزان و کارمندان در معرض ابتلا به کروناویروس هستند و متأسفانه در تمام صنوف مورد ابتلا به بیماری را داشته ایم.

انتهای پیام