• شنبه / ۱۴ تیر ۱۳۹۹ / ۱۳:۲۲
  • دسته‌بندی: همدان
  • کد خبر: 99041410199
  • منبع : نمایندگی همدان

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان خبر داد

لغو سفر قطار گردشگری به همدان

لغو سفر قطار گردشگری به همدان

ایسنا/همدان معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان از لغو سفر قطار گردشگری که قرار بود پنج‌شنبه ۱۲ تیرماه ۹۹ به همدان وارد شود، خبر داد.

علی خاکسار در گفت‌وگو با ایسنا، در تشریح این خبر اعلام کرد: عصر چهارشنبه ۱۱ تیرماه ۹۹ به اداره کل میراث فرهنگی استان همدان اطلاع دادند اختلافی درباره نوع قطار پیش آمده است و قطار گردشگری اجازه حرکت ندارد.

وی با بیان اینکه استقبال خوبی از این تور گردشگری شده بود، توضیح داد: اداره‌کل میراث فرهنگی استان هیچ برنامه‌ای برای این تور نداشت و یک آژانس گردشگری غیربومی برگزارکننده آن بود.

خاکسار با اشاره به اینکه تمامی برنامه‌ریزی‌های این تور گردشگری توسط آژانس مذکور انجام شده بود، اظهار کرد: اداره کل میراث فرهنگی استان از این برنامه حمایت کرد تا از ظرفیت قطار استفاده شود.

وی درباره برگزاری ‌تور در روزهای آینده مطرح کرد:  اجرایی شدن این برنامه در روزهای آینده به شرایط کرونا در استان همدان بستگی دارد و اگر برگزاری تورهای گردشکری ممنوع شود ما نیز تابع آن هستیم.

خاکسار با تأکید بر اینکه فعالیت‌های گردشگری تابع مصوبات ستاد کشوری و استانی کروناویروس است، گفت: این ستاد هر تصمیمی بگیرد گردشگری را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد و ما نیز به آن عمل می‌کنیم اما اگر ممنوعیتی نباشد قطار گردشگری هفته‌های آینده به همدان می‌آید.

به گزارش ایسنا، قرار بود نخستین قطار گردشگری همدان با نصف ظرفیت پنج‌شنبه ۱۲ تیرماه ۹۹ به همدان سفر کند و پس از بازدید از غارعلیصدر، شهر جهانی لالجین و ‌برخی از جاذبه‌های گردشگری شهر همدان، بدون اقامت شبانه به تهران برگردد.

انتهای پیام