• شنبه / ۱۴ تیر ۱۳۹۹ / ۱۴:۴۲
  • دسته‌بندی: مرکزی
  • کد خبر: 99041410303
  • خبرنگار : 50210

حفظ محیط زیست از اولویت‌های اصلی مدیریت ارشد استان مرکزی

حفظ محیط زیست از اولویت‌های اصلی مدیریت ارشد استان مرکزی

ایسنا/مرکزی استاندار مرکزی گفت: حفاظت از محیط زیست یکی از اولویت‌های اصلی مدیریت ارشد استان است.

سید علی آقازاده شنبه چهاردهم تیرماه با حضور در منطقه حفاظت شده هفتادقله در آیین تجلیل از محیط بانان استان بیان کرد: خوشبختانه در سال‌ها و دهه اخیر باور عمومی مردم نسبت به حفظ محیط زیست و جلوگیری از ورود آسیب به طبیعت، رو به  افزایش بوده و مردم ارزش محیط زیست و عدم خسارت و ضربه به آن را بهتر درک می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه لباس محیط بانان احساس امنیت خاطر را برای مردم ایجاد می کند و این امر سرمایه بزرگی برای حافظان طبیعت محسوب می‌شود، افزود: حفاظت از محیط زیست یکی از اولویت‌های اصلی مدیریت ارشد استان است، بی‌توجهی به حفظ محیط زیست می‌تواند تبعات جبران‌ناپذیری را به همراه داشته باشد و تمام دستگاه‌های استان همگام و در خدمت محیط زیست هستند و تلاش بر این است تا چرخه خلقت و طبیعت بتواند خوب عمل کند.

در پی ارتقای هفتاد قله به پارک ملی هستیم

در جریان این بازدید مدیرکل مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی به اقدامات انجام شده در راستای بهسازی، نوسازی و تجهیز محیط ‌بانی‌های استان در سال گذشته اشاره کرد و گفت: سه پاسگاه محیط بانی در استان عملیاتی شده و هشت آبشخور جدید و دو مخزن ۵۰ لیتری آب در مناطق تحت مدیریت ساخته شده است.

رضا میرزایی با اشاره به ضرورت صیانت از گونه‌های جانوری برای پایداری نظم طبیعت و لزوم بررسی علمی مقابله با بیماری‌ها در حیات وحش و تیمار وحوش آسیب دیده، از پایان عملیات ساخت مرکز تیمار حیات وحش با زیربنای ۲۲۰ متر مربع در سر محیط بانی ابراهیم آباد در منطقه حفاظت شده هفتاد قله خبر داد.

وی افزود: در این مرکز فضاهایی برای نگهداری وحوش علف خوار، گوشت خوار، پرندگان شکاری و آبزیان پیش‌بینی شده است.

میرزایی با بیان اینکه استان مرکزی خاستگاه سوم کشور در حوزه تنوع زیستی است بیان کرد: در شورای عالی محیط زیست کشور پیگیر ارتقای منطقه حفاظت شده هفتاد قله به پارک ملی هستیم و اقدامات لازم در این راستا در دست انجام است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی افزود: با وجود اینکه با کمبود نیروهای اجرایی در حوزه محیط بانی روبرو هستیم، اما محیط بانان استان با تعصب و تعهد در تلاشند در کنار هم رسالت بزرگ حفظ آیات و نشانه‌های الهی که ذخائر ژنتیکی گیاهی و جانوری کشور است را به نحو احسن به انجام برسانند.

در پایان این ائین استاندار مرکزی با اهدا لوح از محیط بانان تقدیر کرد.