• یکشنبه / ۱۵ تیر ۱۳۹۹ / ۰۹:۲۸
  • دسته‌بندی: همدان
  • کد خبر: 99041510716
  • منبع : نمایندگی همدان

مدیرکل آموزش و پرورش استان:

نوآموزان همدانی در ۲۵ پایگاه سنجش می‌شوند

نوآموزان همدانی در ۲۵ پایگاه سنجش می‌شوند

ایسنا/همدان مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان گفت: سنجش سلامت نوآموزان استان همدان با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در ۲۵ پایگاه استان انجام می شود.

محمد پورداود با اشاره به اهداف طرح سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان، اظهار کرد: پیشگیری و تشخیص، شناسایی به موقع اختلالات احتمالی دانش آموزان و مداخلات به هنگام در سنین طلایی رشد از جمله اهدف این برنامه بزرگ است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته بیش از ۳۰ هزار نوآموز در استان مورد ارزیابی قرار گرفتند، افزود: در سال جاری نیز پیش بینی ما همین تعداد است که ۷۰۰۰ نفر آنها در طرح سنجش پیش دبستانی مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند و ۲۳ هزار نفر هم در تابستان مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.

پورداود با اشاره به اینکه امسال به علت شیوع کروناویروس تعداد پایگاه های استان از ۲۰ به ۲۵ پایگاه افزایش یافته است، خاطرنشان کرد: تعداد مراجعان پایگاه ها از ۴۶ نفر به ۲۰ نفر در هر پایگاه کاهش پیدا کرده است.

وی با تأکید بر اینکه بازدیدهای دوره ای قبل از آغاز برنامه سنجش از تمامی پایگاه های سنجش برای تمهیدات لازم انجام می شود، گفت: بیش از ۱۵۶ نفر از همکاران ما در سطح استان مجری طرح سنجش هستند که شامل مسئول، منشی، بینایی و شنوایی سنج، مراقب سلامت و آمادگی تحصیلی می شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان آغاز به کار پایگاه ها را  از تاریخ ۲۱ تیرماه دانست و یادآور شد: مدیران می توانند از ۱۵ تیرماه وارد سامانه سنجش به آدرس csdeo.ir/tashkhis/home شده و نوبت گیری را انجام دهند.

وی خاطرنشان کرد: پس از نوبت گیری به همراه مدارک لازم که در پرینت نوبت گیری اشاره شده است، در تاریخ مقرر نوآموزان به همراه یکی از والدین به پایگاه مراجعه خواهند کرد.

رئیس ستاد اجرایی سنجش نوآموزان استان همدان با بیان اینکه برنامه سنجش با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی اجرا می شود، تصریح کرد: در صورتی که هر یک از دانش آموزان به هر علت نتوانند در تاریخ مقرر به پایگاه مراجعه کند، لغو نوبت توسط مسئول  پایگاه صورت می گیرد سپس نوبت گیری مجدد از طریق مدیر مدرسه انجام می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان همدان، آیین افتتاح سراسری پایگاه تابستانی اوقات فراغت دانش آموزان با حضور وزیر آموزش و پرورش به صورت ویدئو کنفرانس برگزار و فعالیت ۸۰۰ پایگاه تابستانی اوقات فراغت دانش آموزان در استان همدان آغاز شد.

امسال با توجه به شیوع کروناویروس فعالیت های پایگاه های تابستانی بیشتر در فضای مجازی به ویژه بستر شبکه شاد با رویکرد کشف و هدایت استعدادهای دانش آموزان و با شعار «هر دانش آموز، یک مهارت» انجام خواهد شد. کلاس های حضوری نیز در صورت امکان با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی به صورت محدود برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا، برنامه اجرای اوقات فراغت و فعالیت های تابستانی دانش آموزان از ۱۵ تیرماه آغاز می شود و تا ۳۰ مردادماه سال جاری ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام