• یکشنبه / ۱۵ تیر ۱۳۹۹ / ۱۰:۴۹
  • دسته‌بندی: کردستان
  • کد خبر: 99041510829
  • خبرنگار : 50132

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان:

خریداری بیش از 18 هزار تُن گندم مازاد بر نیاز در کردستان

خریداری بیش از 18 هزار تُن گندم مازاد بر نیاز در کردستان

ایسنا/کردستان رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: از آغاز برداشت گندم از مزارع زیر کشت در این استان تاکنون 18 هزارو 833 تن گندم مازاد بر نیاز از کشاورزان توسط مراکز خرید تضمینی خریداری شده است.

محمد فرید سپری امروز(15تیر) در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه برداشت و خرید گندم از مزارع شهرستان‌های سقز، کامیاران و بیجار آغاز شده است، اظهار کرد: از زمان آغاز برداشت گندم در استان تا 14تیر ماه 18 هزار و 833 تن گندم از گندمکاران این سه شهرستان خریداری شده است.

وی افزود: ۹۰ مرکز در استان گندم مازاد بر نیاز کشاورزان را خریداری می‌کنند که از این تعداد ۶۸ مرکز مربوط به تعاون روستایی و مابقی سیلوهای بخش دولتی و خصوصی است.   

سپری با بیان اینکه نرخ پایه خرید تضمینی گندم در سال جاری به ازای هر یک کیلوگرم دو هزار و ۵۰۰ تومان تعیین شده است، بیان کرد: قیمت خرید تضمینی گندم در سال زراعی جاری نسبت به مدت مشابه در سال ما قبل آن که یک هزار و ۷۰۰ تومان بود ۴۷ درصد رشد داشته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان تاکید کرد: آهنگ خرید روزانه گندم در حال حاظر 3 هزارو 479 تن است که انتظار داریم در روزهای آینده این میزان چندین برابر شود.

وی ضمن اشاره به قیمت خرید تضمینی کلزا امسال ۴۶ هزار و ۶۰۲ ریال است، خاطرنشان کرد: از ابتدای برداشت کلزا هم در استان تاکنون ۵۳۲  تُن کلزا از کلزاکاران خریداری شده است.   

سپری یادآور شد: اولین چک لیست مراکز خرید گندم استان، چهار روز پیش یعنی  دهم تیرماه برای پرداخت به بانک کشاورزی ارسال شده است.

انتهای پیام