• دوشنبه / ۱۶ تیر ۱۳۹۹ / ۰۹:۵۵
  • دسته‌بندی: قزوین
  • کد خبر: 99041611604
  • خبرنگار : 50061

از ابتدای شیوع کرونا تا کنون؛

۷۲ درصد از تست‌های کرونا در قزوین منفی بود

۷۲ درصد از تست‌های کرونا در قزوین منفی بود

ایسنا/قزوین جانشین ستاد مقابله با کرونای استان قزوین گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان، ۱۲ هزار و ۹۹۶ تست کرونا برای بیماران و مراجعه‌کنندگان انجام‌شده که تست ۹۳۴۴ نفر منفی معادل ۷۲ درصد و ۳۶۵۲ نفر معادل ۲۸ درصد مثبت شده است.

منوچهر حبیبی اظهار کرد: روز شنبه چهاردهم تیر ۴۸ بیمار جدید کرونایی پذیرش شدند که با این تعداد آمار بیماران بستری به ۲۲۱ نفر رسید که ۱۸ نفر از آنها بدحال هستند و از دستگاه ونتیلاتور یا تنفس مصنوعی استفاده می‌کنند.

وی تصریح کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان، ۱۲ هزار و ۹۹۶ تست کرونا برای بیماران و مراجعه‌کنندگان انجام‌شده که تست ۹۳۴۴ نفر منفی معادل ۷۲ درصد و ۳۶۵۲ نفر معادل ۲۸ درصد مثبت شده است.

جانشین ستاد مقابله با کرونا در استان قزوین عنوان کرد: در حال حاضر یک بخش از بیمارستان بوعلی قزوین به پذیرش بیماران کرونایی اختصاص پیدا کرده که در حال پر شدن است و در صورت ادامه شرایط ممکن است مجبور شویم از ظرفیت بقیه بیمارستان‌ها استفاده کنیم.

بنا بر اعلام روابط عمومی استانداری قزوین، حبیبی در پایان با بیان این مطلب که از شهروندان خواهش می‌کنیم با رعایت اصول و دستورالعمل‌های بهداشتی به‌ویژه استفاده از ماسک و اجتناب از حضور در تجمعات به فکر سلامتی خود و خانواده‌هایشان باشند و به کادر پزشکی و پرستاری رحم کنند؛ گفت: این قشر زحمت‌کش چهار ماه است که در حال خدمت‌رسانی به مردم هستند بنابراین باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی کار را برای آن‌ها کمی سبک کنیم.

انتهای پیام