• دوشنبه / ۱۶ تیر ۱۳۹۹ / ۱۵:۲۲
  • دسته‌بندی: فارس
  • کد خبر: 99041612073
  • خبرنگار : 50031

استاندار فارس تاکید کرد:

دور کردن آموزش و پرورش از چالش‌های ساختگی

دور کردن آموزش و پرورش از چالش‌های ساختگی

ایسنا/فارس استاندار فارس بر لزوم دور نگه داشتن آموزش و پرورش به عنوان یک نهاد تاثیرگذار از چالش‌های ساختگی، تاکید و اضافه کرد: وظیفه این نهاد، تربیت نسل آینده است و برای رسیدن به این مهم باید از همه ظرفیت‌ها بهره برد و آن را از چالش‌های ساختگی دور نگهداشت تا به وظیفه اصلی‌اش بپردازد.

عنایت‌الله رحیمی دوشنبه ۱۶ تیر در صدو سی و هشتمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان فارس با اشاره به این که همه مسئولین به ویژه مدیران آموزش و پرورش باید تلاش کنند تا آموزش و پرورش از همه حاشیه دور مانده و به وظیفه اصلی خود بپردازد، گفت: وقت معلمان و دانش آموزان بسیار گرانبها است و لازم است از همه ظرفیت های قانونی در قوای کشور و ظرفیت های مردمی استفاده اساسی شود تا تربیت نسل آینده بر اساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به بهترین شکل صورت گیرد.

وی با تاکید بر این که همه مدارس استان فارس باید به شبکه های مجازی و دیجیتال متصل شده و از خدمات در بستر اینترنت استفاده کنند، افزود: از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که اهتمام خاصی در زمینه اتصال همه مدارس فارس به خدمات اینترنتی داشتند قدردانی می کنم.

استاندار فارس با بیان این که وظیفه داریم مسکن و معیشت فرهنگیان شاغل و بازنشسته را مورد توجه ویژه قرار دهیم ، ادامه داد: با توجه به این که مسکن هزینه اصلی را در سبد هزینه های خانوار به خود اختصاص می دهد باید از فرصت پیش آمده مبتنی بر سیاست های احداث مسکن به منظور خدمت رسانی به فرهنگیان بهترین استفاده را برد ؛ زیرا اگر فرهنگیان سرپناه مناسبی داشته باشند بسیاری از مشکلات آنان رفع خواهد شد.

رحیمی با اشاره به این که در زمینه مدیریت سرویس های مدارس باید عملکرد آموزش و پرورش به مردم گزارش داده شود، گفت: به منظور اعتمادسازی باید همه هزینه ها و مسائل مربوط به سرویس مدارس شفاف شود تا همه ناظران قانونی و مردمی بتوانند به سرعت و شفافیت بر عملکردها نظارت کنند.

وی با اشاره به این که طرح آجر به آجر یک ایده کلی است که باید به صورت عملیاتی برنامه ریزی شود، گفت: هدف از طرح آجر به آجر ارج نهادن به جایگاه خیرین و تلاش برای همگانی کردن این امر در سطح جامعه به ویژه برای افرادی است که خواستار مشارکت با کمک های خرد و اندک هستند.

رحیمی با اشاره به این که بیماری کرونا در فارس شدت گرفته و شیوع زیادی پیدا کرده است، گفت: آموزش و پرورش با توجه به گستردگی ارتباط با مردم، باید در زمینه ارسال پیام های هشدار دهنده و آموزشی در راستای آگاه سازی مردم اقدام کند.

اتصال رایگان اینترنت بی سیم برای ۱۳۰۰ مدرسه روستایی فارس

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: علاوه بر برقراری اتصال رایگان اینترنت برای بیش از ۱۳۰۰ مدرسه روستایی بر بستر تلفن بی سیم، ۲۳۰ مودم به همراه اینترنت رایگان در بین مدارس روستای در سراسر استان توزیع شد.

فرهاد اسماعیلی، با اشاره به اقدامات انجام‌شده در مورد مصوبات قبلی این شورا، گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم برگزاری کلاس‌های درس دانش آموزان در قالب فضای مجازی، ۷۰۴ نقطه از استان فارس به‌عنوان مناطق فاقد اینترنت و پوشش رادیویی و تلویزیونی شناسایی شد.

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس گفت: براساس پایشهای به‌عمل‌آمده، ۳۹۰ نقطه از استان فاقد پوشش تلویزیونی و ۲۰۰ نقطه نیز فاقد پوشش رادیویی شناسایی شد.

وی با اشاره به همکاری آموزش‌وپرورش با  اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در این زمینه، گفت: با توجه به تأکید و پی گیری ویژه استاندار فارس در این زمینه،علاوه بر برقراری اتصال رایگان اینترنت برای بیش از ۱۳۰۰ مدرسه روستایی بر بستر تلفن بی‌سیم، ۲۳۰ مودم رایگان نیز در بین مدارس روستای ، علاوه بر اینترنت رایگان توزیع شد.

اسماعیلی با اشاره به پیگیری‌های لازم برای تخصیص اینترنت رایگان برای همکاران فرهنگی و همچنین مدارس شهری در سطح استان، گفت: از ۱۳ تیرماه جاری نیز طرح توزیع رایگان اینترنت و مودم  برای بیش از ۶۰۰ مدرسه روستایی آغازشده  است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس ضمن قدردانی از پیگیری‌های استاندار فارس در این زمینه، گفت: با این اقدام دورترین مدارس فارس نیز از امکانات اینترنت رایگان برخوردار خواهند شد که می‌تواند زمینه ارائه خدمات اینترنتی برای آن منطقه را نیز فراهم آورد.

اسماعیلی در ادامه با اشاره به مصوبه شورای آموزش‌وپرورش فارس در مورد تعیین تکلیف پرداخت کرایه سرویس مدارس به رانندگان، گفت: با در نظر گرفتن شرایط سخت دوران شیوع کرونا و محاسبات لازم در مورد روزهای خدمات‌رسانی سرویس مدارس به دانش آموزان  و همچنین روزهای تعطیلی در دوران کرونا،تلاش شد تا بخشی از زیان رانندگان جبران شود.

وی در این زمینه گفت: تا زمان تعطیلی مدارس ۶۵ درصد خدمات سرویس دانش‌آموزی ارائه‌شده بود و در همین راستا نیز اولیا ۸۰ درصد هزینه سرویس را پرداخت کرده بودند که با توجه به پرداختی کامل برخی از خانواده‌ها، مبلغ مازاد نیز به اولیا برگشت داده شد.

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس افزود: در این زمینه به دلیل راه‌اندازی سامانه سرویس مدارس در شهر شیراز و وجود اطلاعات دقیق  در مورد سرویس‌های ارائه‌شده و هزینه‌های پرداختی اولیا، فارس توانست به‌عنوان یکی از استان‌های برتر در این زمینه اقدام نماید.

وی با اشاره به مصوبه شورای آموزش‌وپرورش فارس در مورد فضای آموزشی شهر صدرا نیز گفت: با توجه به تراکم جمعیتی و دانش‌آموزی و پراکندگی مدارس در این شهر،علاوه بر تکمیل آموزشگاه ۱۲ کلاسه در این شهر با هزینه بالغ‌بر ۴ میلیارد تومان، احداث دو پروژه آموزشی توسط شرکت عمران صدرا درآیندِ نزدیک و صدور مجوز احداث دو پروژه آموزشی غیرانتفاعی با مساحت بیش از ۱۳ هزار مترمربع نیز در حال پی گیری است.

اسماعیل یادآور شد: در  همین رابطه نیز اقدامات لازم برای اخذ ۵ قطع زمین از شرکت عمران صدرا برای احداث ۵ واحد آموزشی انجام‌شده که هزینه ساخت آن‌ها از محل منابع خیرین در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام