• سه‌شنبه / ۱۷ تیر ۱۳۹۹ / ۱۱:۰۷
  • دسته‌بندی: خبر بازار
  • کد خبر: 99041712556
  • خبرنگار : 30054

انتظارات نابه‌جایی که رابطه را خراب می‌کند

انتظارات نابه‌جایی که رابطه را خراب می‌کند

مطمئنم جمله زندگی همیشه عادلانه نیست را شنیده‌اید.

به گزارش ایسنا، بنابراعلام مشاورانه، از نظر مشاوره جمله زندگی همیشه عادلانه نیست در روابط هم صدق می‌کند. مواقعی وجود دارد که همسر شما به شما تکیه می‌کند و از شما انرژی می‌گیرد ولی ممکن است احساس کنید که همسرتان قدر شما را نمی‌داند. به‌تدریج متوجه خواهید شد که چیزی که شما را ناراضی می‌کند این است که در رابطه امتیاز نگه می‌دارید.

این وظیفه همسرم است که مرا خوشحال کند

این کار وظیفه خود شماست. آیا شما از همسرتان انتظار دارید تا تمام مشکلات شما را حل کند و از این روش شما را خوشحال کند؟ این انتظار صحیحی نیست. شما فقط می‌توانید کارهای خودتان را کنترل کنید.

اگر مدام تکرار کنید، فریاد بزنید، التماس کنید یا آرزو کنید که همسرتان کاری متفاوت انجام دهد، فایده‌ای ندارد. به‌جای این کار سعی کنید از خودتان بپرسید که برای تغییر وضعیت زندگیتان چه‌کاری حاضرید انجام دهید.

ما همیشه باید باهم موافق باشیم

معمولاً وقتی به زوج‌ها می‌گویم حتی بهترین و موفق‌ترین زوج‌ها هم بحث می‌کنند شوکه می‌شوند. اگر شما زمان زیادی را کنار یک فرد بگذرانید عادی است که باهم اختلاف‌نظر یا حتی دعوا داشته باشید. هر چه باشد شما دو نفر آدم با ذهن‌های متفاوت هستید که در خانواده‌های متفاوت بزرگ‌ شده‌اید.

در حقیقت بحث کردن مهم نیست ولی این‌که چطور رابطه را پس از بحث بهبود می‌بخشید مهم است. رابطه شما قدرتش را در روزهای سخت نشان می‌دهد. دوست داشتن واقعی زمانی است که پس از دعوا، بحث و کشمکش هنوز هم به هم علاقه دارید.

زندگی مشترک همیشه باید حس خوبی داشته باشد

زوج‌ها ممکن است یک روز حال خوبی داشته باشند و یک روز دعوا کنند. در اوایل رابطه زوجین در مرحله ماه عسل قرار دارند و از همه‌چیز لذت می‌برند اما به‌تدریج این حس از بین می‌رود و کاملا اتفاق عادی است. زوج‌های بسیاری شرایط سختی را تجربه می‌کنند چون حس می‌کنند همه‌چیز مانند روزهای اول پیش نمی‌رود.

در ابتدا ممکن است این احساس عجیب باشد ولی به تمام چیزهایی که می‌توانید یاد بگیرید فکر کنید. بسیاری از دعواها برای به دست آوردن احساسات گذشته است به‌جای این کار سعی کنید از رابطه خود در زمان حال لذت ببرید.

رابطه بین همسران همیشه لذت‌بخش است

فیلم و تلویزیون تلاش بسیاری در خراب‌کردن انتظار ما از عشق، رابطه و زندگی مشترک داشته است. زوجین زمان زیادی را به مقایسه خود با زوج‌های درون فیلم می‌گذرانند در حالی‌ که در واقعیت رابطه بین همسران همیشه لذت‌بخش نیست.

استرس و شرایط زندگی می‌تواند بر کیفیت رابطه اثر بگذارد. پیش از نگران شدن می‌توانید مشکل خود را با یک مشاور مطرح کنید. پس از مشاوره می‌توانید تصمیم بگیرید که به درمان نیاز دارید یا خیر.

مشاوران ما در مرکز مشاوره ستاره ایرانیان می‌توانند راهکارهایی برای بهتر شدن زندگی شما پیشنهاد دهند کافی است مشاوره تلفنی در تهران و یا سایر شهرها از طریق شماره ۰۲۱۲۲۳۵۴۲۸۲ داشته باشید و از برترین خدمات مشاوران باتجربه ایران برخوردار شوید.

انتهای رپرتاژ آگهی