• دوشنبه / ۲۳ تیر ۱۳۹۹ / ۰۹:۱۷
  • دسته‌بندی: فارس
  • کد خبر: 99042316777
  • خبرنگار : 50029

رئیس کمیسیون انرژی مجلس:

حمایت مجلس از طرح‌های تولید و تامین انرژی

حمایت مجلس از طرح‌های تولید و تامین انرژی

ایسنا/فارس رئیس کمیسیون انرژی مجلس گفت: این کمیسیون از تمام طرح‌های تولید و تامین انرژی تا رسیدن به نتیجه حمایت می‌کند.

فریدون عباسی در دیدار با مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای استان‌های فارس و بوشهر افزود: مجلس شورای اسلامی و کمیسیون انرژی آمادگی دارد تا با حمایت از طرح‌های تولید و تامین انرژی در راستای برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت از این صنعت حمایت کرده و خلاء‌های قانونی را در این عرصه ترمیم کند.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی برق منطقه‌ای فارس، عباسی افزود: کشورمان در زمان کنونی و در دوران تحریم‌های ظالمانه قرار دارد، اما بدون شک این تحریم‌ها که در حوزه نفت و گاز و انرژی هم تاثیراتی داشته به نفع کشورمان تمام می‌شود و می‌تواند برای شکوفایی اقتصاد و استفاده از استعدادهای در این حوزه باشد.

نماینده مردم کازرون و کوهچنار در مجلس شورای اسلامی همچنین خواستار توجه بیش از پیش به تامین برق و انرژی برای اجرای طرح‌های توسعه در این دو شهرستان و سایر شهرستان‌های استان فارس شد و گفت: استان فارس مجموعه‌ای کامل از استعدادها و توانمندی‌های توسعه است که باید از سهم برابر در این عرصه در مقایسه با سایر استان‌ها بهره‌مند باشد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای فارس و بوشهر نیز گفت: وجود زمینه‌های اقلیمی و طبیعی، منابع متنوع تولید و همچنین نیروی متخصص و کارآزموده در دو استان فارس و بوشهر این قابلیت را ایجاد کرده که بتوان از توانمندی‌های ویژه در این منطقه استفاده بهینه کرد و آن را درراستای توسعه به کار گرفت.

غلامرضا نصیری بیان کرد: استان‌های فارس و بوشهر دارای توانمندی‌های بزرگ در زمینه تولید انرژی برق است، فارس با بهره‌مندی از اقلیم پرآفتاب و تابان و بوشهر با بهره‌مندی از منابع گاز و انرژی هسته‌ای در نیروگاه اتمی این قابلیت را دارند تا از همه ظرفیت‌های موجود در جنوب کشور برای به فعل رساندن استعدادهای بالقوه بهره‌گیری کنند.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای استان فارس و بوشهر تاکید کرد: با بهره‌گیری از دو منبع خورشیدی و گاز در استان‌های فارس و بوشهر می‌توان همه برق مورد نیاز جنوب کشور و بخش عمده‌ای از برق کشور را تامین کرد، فارس در این زمینه از نیروی متخصص و مهندسان کارآزموده و همچنین مراکز علمی و دانشگاه مرتبط با حوزه برق و انرژی نیز برخوردار است و یک استعداد کم نظیر فنی، مهندسی و علمی در کشور به شمار می‌آید.

نصیری بیان کرد: با بهره‌گیری از ظرفیت وجود منابع گازی در استان بوشهر می‌توان به ایجاد ظرفیت‌های بیشتر تامین برق در جنوب کشور امیدوار بود، استفاده از انرژی گاز در این مناطق و افزایش تولید و تامین برق در واقع بهینه‌سازی تولید انرژی است که سبب افزایش ارزش افزوده، افزایش رونق و جهش تولید و حرکت در راستای منویات مقام معظم رهبری است، سرمایه‌گذاری در این حوزه بدون شک یکی از کارآمدترین حوزه‌های سرمایه گذاری اقتصادی قلمداد می‌شود.

او گفت: توجه به نقش نظارتی مجلس و نقش قانونگذاری این نهاد تاثیر گذار در جامعه بسیار مهم است، استان فارس اکنون با حضور موثر در کمیسیون انرژی می‌تواند در این حوزه بسیار بدرخشد و پیشتاز در کشور در بخش تولید انرژی به ایفای نقش بپردازد. تصویب قوانین جهت رفع مشکلات نقدینگی صنعت برق در کشور بسیار موثر است و کمیسیون انرژی مجلس می‌تواند با ارائه راهکار و مشاوره موثر در این حوزه بیش از پیش به دولت و بخش صنعت برق کمک کند.

نصیری با بیان اینکه در بدنه وزارت نیرو منابع انسانی بسیار توانمندی وجود دارد گفت: استفاده از این توان تخصصی برای رفع مشکلات موجود در کشور بسیار کارساز است، اقتصاد انرژی باید به گونه‌ای رقم بخورد که عموم مردم انگیزه‌های مضاعف برای صرفه‌جویی در مصرف برق و انرژی داشته باشند.

نصیری بر لزوم فرهنگ سازی برای مصرف بهینه برق در جامعه تاکید کرد و گفت: صرفه‌جویی در مصرف در همه اوقات به عنوان یکی از آموزه‌های معنوی دین مبین اسلام مورد تاکید است، صرفه جویی در مصرف برق هم همیشه پسندیده است، اما فقط در ۲۰۰ ساعت از کل سال بشدت مورد تاکید است، ما باید به سمتی برویم که مردم و قاطبه شهروندان صرفه‌جویی در این ۲۰۰ ساعت را سرلوحه کار و زندگی خود قرار دهند.

مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای استان فارس و بوشهر گفت: بیش از آنکه صرفه جویی در مصرف برق مورد نظر و تاکید کارشناسان باشد، درست مصرف کردن مطرح است، درست مصرف کردن به ویژه در ساعات اوج مصرف و مدیریت زمان مصرف یک حلقه اساسی در زنجیره به هم پیوسته تامین و تولید و توزیع نیروی برق است که در راستای حفظ محیط زیست و ایجاد مسولیت اجتماعی و حق شهروندی تعریف می‌شود.

انتهای پیام