• پنجشنبه / ۲۶ تیر ۱۳۹۹ / ۰۹:۱۹
  • دسته‌بندی: ورزش بانوان
  • کد خبر: 99042619327
  • خبرنگار : 71552

چرا کادر فنی تیم ملی هندبال بانوان معرفی نشد؟

چرا کادر فنی تیم ملی هندبال بانوان معرفی نشد؟

در حالی که قرار بود فدراسیون هندبال اوایل این هفته کادر فنی تیم ملی هندبال بانوان معرفی کند اما این اتفاق رخ نداد.

به گزارش ایسنا، مسابقات هندبال قهرمانی آسیا طبق تقویم فدراسیون هندبال آذرماه انجام خواهد شد. رییس فدراسیون هندبال بعد از جلسه با نواب رییس بانوان در چهارم تیرماه اعلام کرد که اسامی کادر فنی تیم ملی بانوان مشخص است و به زودی اعلام می‌شود.

بعد از آن نیز الهام سلوکی نایب رییس بانوان فدراسیون هندبال در ۱۹ تیرماه گفت که "کلیه اسامی کادر فنی بانوان مشخص و کارها انجام شده است، تنها کارهای اداری مانده که در حال انجام آن‌ها هستیم تا به طور رسمی اسامی کادر فنی را اوایل هفته آینده اعلام کنیم."

با پایان هفته هنوز فدراسیون هندبال اسامی کادر فنی تیم ملی بانوان را معرفی نکرده و نایب رییس بانوان فدراسیون هندبال در این خصوص به ایسنا گفت: بنا به شرایط شیوع کرونا روند امور اداریی زمان بر شده است.

هر چند که شیوع کرونا و موج دوم آن امکان تشکیل اردوهای تیم ملی را نمی‌دهد و همچنین وزارت ورزش و ستاد مقابله با کرونا در ورزش نیز هنوز مجوز تشکیل اردوهای ملی را نداده اند اما امید است فدراسیون هندبال طبق قولی که داده اسامی کادر فنی تیم ملی هندبال بانوان را زودتر اعلام کند تا با مساعد شدن شرایط اردوهای تیم ملی منتظر طی شدن روند اداری نباشد.

تیم ملی هندبال بانوان ایران آخرین بار آذر ۹۷ در مسابقات قهرمانی آسیا ژاپن شرکت کرد و تاکنون که بیش از ۱۸ ماه از مسابقات می‌گذرد این تیم برای هیچ اردو، مسابقه و یا رویدادی تشکیل نشده است. با توجه به تقویم فدراسیون حدود ۵ ماه دیگر نیز مسابقات قهرمانی آسیا را پیش رو داریم و بنابراین زمان زیادی برای معرفی کادر فنی و سرمربی تیم باقی نمانده است.

هرچند که به دلیل شیوع کرونا اکثر مسابقات ورزشی دستخوش تغییرات می‌شوند اما فدراسیون هندبال باید برای تیم ملی هندبال بانوان برنامه مشخصی داشته باشد تا در صورت برگزاری این مسابقات، نماینده ایران نیز اعزام شود.

انتهای پیام