• پنجشنبه / ۲۶ تیر ۱۳۹۹ / ۱۱:۱۲
  • دسته‌بندی: گلستان
  • کد خبر: 99042619409
  • خبرنگار : 50049

هشدار سرپرست آب منطقه ای گلستان در آستانه وقوع سیل احتمالی؛

لزوم جلوگیری از نزدیک شدن به رودخانه ها، مسیل ها و مخازن سدهای گلستان

لزوم جلوگیری از  نزدیک شدن به رودخانه ها، مسیل ها و مخازن سدهای گلستان

ایسنا/گلستان سرپرست شرکت آب منطقه ای گلستان گفت: قبل از بارش های اخیر تابستانه تیرماه، حدود ۴۵ میلیون مترمکعب از ظرفیت مخازن سدهای اصلی حوضه گرگانرود خالی شده است. 

سیدمحسن حسینی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: حجم خالی مخزن سد بوستان در روز ۲۶ تیر ماه سال جاری، ۱۱ میلیون مترمکعب ، دبی ورودی ۳۳ مترمکعب بر ثانیه و دبی خروجی و پمپاژ ۵.۲ متر مکعب بر ثانیه است.

وی افزود: حجم خالی مخزن سدگلستان، ۲۶ میلیون مترمکعب، دبی ورودی ۲ مترمکعب بر ثانیه و دبی خروجی و پمپاژ ۴ مترمکعب بر ثانیه است.

سرپرست آب منطقه ای گلستان تصریح کرد: در آخرین سد حوضه رودخانه گرگانرود یعنی سد وشمگیر حجم خالی مخزن اصلی، ۸ میلیون مترمکعب، دبی ورودی صفر مترمکعب بر ثانیه و دبی خروجی و پمپاژ ۵ مترمکعب بر ثانیه است.

وی ادامه داد: با توجه به ظرفیت سازی انجام شده، انتظار می رود بارش های اخیر برای شهرها، روستاها، اراضی و تاسیسات واقع در پایین دست سدها مشکلی به وجود نیاورد.

حسینی خاطرنشان کرد: با توجه به ماهیت بارش های شدید نقطه ای و بالا آمدن ناگهانی آب مسیل ها و افزایش سطح آب رودخانه ها و وقوع سیلاب های ناگهانی، در شهرها و روستاها و اراضی بالادست سدها، از هم استانی های عزیز و گردشگران محترم خواهشمندیم در حاشیه رودخانه های دایمی و فصلی استان توقف نکنند و از نزدیک شدن به رودخانه ها، مسیل ها، مخازن سدها و مناطق مستعد وقوع سیل، خودداری کنند.

انتهای پیام