• پنجشنبه / ۲۶ تیر ۱۳۹۹ / ۱۹:۰۸
  • دسته‌بندی: اردبیل
  • کد خبر: 99042619683
  • منبع : نمایندگی اردبیل

پس از رانش زمین در پی بارش شدید باران اتفاق افتاد؛

رفع مشکل شکستگی خط لوله انتقال آب شرب مشگین شهر

رفع مشکل شکستگی خط لوله انتقال آب شرب مشگین شهر

ایسنا/اردبیل شکستگی لوله خط انتقال آب شرب مشگین شهر که بر اثر بارش شدید باران و رانش زمین دچار مشکل شده بود، رفع و آب وارد مدار بهره برداری شد. 


مدیر امور منابع آب شهرستان مشگین شهر ۲۶ تیرماه با اعلام این خبر اظهار کرد: با همکاری فرمانداری و پرسنل امور آب و فاضلاب شهرستان، مشکل قطعی چند ساعته آب شرب شهرستان با تلاشهای شبانه روزی وصل و وارد مدار بهره برداری شد.
مهندس ارسلان فرجی تصریح کرد: به دنبال بارش ۲۷ میلی متری باران در روزهای اخیر و جاری شدن سیل از بالادست روستای وله زیر که باعث آب شستگی و ایجاد رانش و تخریب خط انتقال از رودخانه خیاوچای به تصفیه خانه شده بود، به همت همکاران ترمیم و مشکل قطعی آب شرب شهر مشگین رفع شد.
وی اضافه کرد: در پی بارش بی سابقه باران و ایجاد سیل موجب تخریب قسمتی از خط انتقال آب از رودخانه خیاوچای به تصفیه خانه شده بود که با تلاش شبانه روزی همکاران امور منابع آب و آب و فاضلاب شهرستان مشگین شهر در ساعت 20 عصر امروز رانش اصلاح و مشکل موجود رفع شد.
حسن کروبیان، نماینده مجری طرح آبرسانی به مشگین شهر نیز در این خصوص گفت: محل رانش اتصال لوله قدیم به جدید در منطقه جین دره سی بوده که با انحراف سیل از مسیل به طرف خط انتقال باعث رانش و آب شستگی زیر خط انتقال وتخریب این خط شده بود که با تلاش ۲4 ساعته این خط اصلاح و ترمیم شد و آب از رودخانه خیاو چای به تصفیه خانه انتقال یافت .
گفتنی است از عصر دیروز و بعد از وقوع این حادثه فرماندار شهرستان مشگین شهر و رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل به همراه تعدادی از مدیران و کارشناسان شرکت در محل حضور یافته و از نزدیک در جریان مشکل موجود قرار گرفته و بر تسریع عملیات ترمیم خط لوله تاکید کردند.
انتهای پیام