• چهارشنبه / ۱ مرداد ۱۳۹۹ / ۱۳:۱۷
  • دسته‌بندی: دین و اندیشه
  • کد خبر: 99050100522
  • خبرنگار : 71461

حجت‌الاسلام عادل خبر داد:

اولویت اصلی برای برگزاری مراسم‌ محرم، «حفظ سلامت جامعه» است

اولویت اصلی برای برگزاری مراسم‌ محرم، «حفظ سلامت جامعه» است

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف با اشاره به اینکه امسال در ماه محرم با شرایط خاص و محدودیت‌هایی مواجهیم، گفت: خط قرمز و اولویت اصلی ما در برگزاری مراسم محرم و صفر، حفظ سلامت جامعه است.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام غلامرضا عادل- معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه- امروز در جلسه «ستاد راهبردی ویژه محرم 1399» که با حضور مدیران و مسئولان سازمان اوقاف برگزار شد، اظهار کرد: این جلسه به‌دلیل شرایط خاص امسال و در پیش بودن محرم تشکیل شده است.

وی در این جلسه که با هدف بررسی طرح بصیرت عاشورایی برگزار شد، با بیان اینکه امسال با شرایط خاص و محدودیت‌هایی مواجهیم و لازم است که تدبیری اندیشیده شود، تأکید کرد: خط قرمز و اولویت اصلی ما در برگزاری مراسمات محرم و صفر، حفظ سلامت جامعه است.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف با اشاره به اینکه اهمیت محرم و صفر بر کسی پوشیده نیست، گفت: ایام ماه محرم همواره مورد توجه مردم بوده است، به‌طوری که عزاداران به‌صورت خودجوش در خیابان‌ها، کوچه‌ها و امامزادگان حضور می‌یابند.

حجت‌الاسلام عادل تصریح کرد: فرصت محرم برای کشور نیز مهم است، زیرا بسیاری از مشکلات کشور به برکت روضه‌های سیدالشهدا (ع) حل شده است، بنابراین باید از این فرصت استفاده کنیم اما برای سبک و سیاق برگزاری باید فکر شود.

وی با تأکید بر اجرای طرح شمیم حسینی در ایام محرم، خاطرنشان کرد: طی هفته‌های اخیر جلساتی را برگزار کردیم و ظرفیت‌ها و مدل‌سازی‌های جایگزین بررسی شده است و با تصمیم نهایی، ابلاغیه‌ها به استان‌ها ارسال می‌شود.

انتهای پیام