• سه‌شنبه / ۷ مرداد ۱۳۹۹ / ۰۰:۱۱
  • دسته‌بندی: اصفهان
  • کد خبر: 99050704569
  • منبع : نمایندگی دانشگاه اصفهان

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس:

هنرمندان برای حل مشکلات معیشتی راهکار ارائه دهند

هنرمندان برای حل مشکلات معیشتی راهکار ارائه دهند

ایسنا/اصفهان نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: برای حل مشکلات معیشتی هنرمندان و خبرنگاران باید راهکاری اندیشیده شود.

محمد تقی نقد علی (دوشنبه- ۶ مرداد ماه) در دیدار با اهالی فرهنگ و هنر و رسانه های شهرستان خمینی شهر، گستره فرهنگ و هنر را وسیع دانست و اظهار کرد: قرآن در اوج جلوه های هنری است و تمام جلوه های هنر در قرآن دیده می‌شود. هنر هفتم (سینما) در قصه های قرآنی به خوبی جلوه گر است.‌ هنر می تواند قالب و ابزاری برای معرفی منویات الهی و مردمی باشد.

وی افزود: اگرچه مسئله اول جامعه معیشت است، اما نیاز انسان به هنر از هر نیازی بالاتر است. هنر غذای روح است و تامین غذای روح و جان آدمی گاهی بر نیازهای معیشتی اولویت بیشتری دارد.

نقدعلی در مورد ضرورت در نظرگرفتن پیوست فرهنگی برای طرح های عمرانی گفت: هرگاه تحولی در سیمای شهر ایجاد می شود تغییری در روحیه و فرهنگ مردم منطقه نیز ایجاد می شود که قبل از اجرای پروژه باید این موارد در نظر گرفته شود که متاسفانه در پروژه مسکن مهر، نبود پیوست فرهنگی مشهود بود.

به گزارش ایسنا، نماینده مردم خمینی شهر در مجلس، افزود: امروز رسانه ها تصمیم ساز و جریان ساز هستند. اداره ارشاد آموزش خبرنویسی را باید در برنامه های رسانه ای شهر قرار دهد. مشکلات معیشتی هنرمندان و خبرنگاران نیز باید بررسی و راهکاری برای حل این مشکلات اندیشیده شود. اگر اهالی رسانه و فرهنگ‌ پیشنهاداتی در رفع این مشکلات دارند به دفتر نماینده ارائه دهند تا از طریق کمیسیون فرهنگی مجلس پیگیری شود.

وی در مورد فضای خانه هنرمندان خمینی شهر گفت: شهرداری مجموعه ای را در اختیار هنرمندان قرار داده و آنها باید با تعامل از آن فضا استفاده کنند.

قوانین فرهنگی به روزرسانی شود

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خمینی شهر نیز در این نشست فعالیت های فرهنگی را نیازمند کار تیمی و تشکیلاتی دانست و اظهار کرد: در اداره امور شهری می توان از ظرفیت و ایده های هنرمندان استفاده کرد. 

محمد حسین محمدی با بیان اینکه بودجه های فرهنگی خمینی شهر اندک است، گفت: شهرستان خمینی شهر از لحاظ بودجه های فرهنگی در شرایط خوبی قرار ندارد. شهرستانی با ظرفیت های عظیم هنری و فرهنگی چیزی کمتر از شهرستان های دیگر ندارد اما هنوز تبدیل به شهرستان ویژه نشده است.

وی افزود: نماینده این ظرفیت را دارد تا مشکلات شهرستان را در کشور دنبال کند تا خمینی شهر به جایگاه اصلی خود دست یابد و آنگاه ظرفیت های فرهنگی، هنری و قرآنی آن بهتر دیده خواهد شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خمینی شهر با انتقاد از برخی قوانین فرهنگی گفت: در کشوری که همه مسئولان بر توسعه فرهنگ تاکید دارند قوانین فرهنگی به روز نشده است. قوانینی که در این چند سال تصویب شده نیازمند بازنگری هستند. 

انتهای پیام