• شنبه / ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ / ۱۴:۰۶
  • دسته‌بندی: مازندران
  • کد خبر: 99051107746
  • منبع : نمایندگی مازندران

معاون اداره‌کل حفظ آثار مازندران خبر داد؛

تهیه و تولید ۲ اثر موسیقی محلی با موضوع دفاع مقدس در مازندران

تهیه و تولید ۲ اثر موسیقی محلی با موضوع دفاع مقدس در مازندران

ایسنا/مازندران معاون هنری و امور سینمایی اداره‌کل حفظ آثار مازندران از تهیه و تولید دو اثر موسیقی محلی با موضوع دفاع مقدس در این استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران، روح الله ایرانمهر از تهیه و تولید دو اثر موسیقی «پهلوون ریکا» و «بازگشت پرستوها» به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در مازندران خبر داد.

وی تصریح کرد: این دو اثر به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس و سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی تولید می‌شود.

معاون هنری و امور سینمایی اداره‌کل حفظ آثار مازندران، افزود: موسیقی «پهلوون ریکا» و «بازگشت پرستوها»  کاری از بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران با مشارکت صدا و سیما و اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس است که ضبط آن ساعت ۱۵ تا ۱۷ عصر امروز در استودیو فرهنگ‌خانه مازندران کلید می‌خورد.

ایرانمهر ادامه داد: این دو اثر هنری با صدای استاد «محمدرضا اسحاقی» و گروه موسیقی دشتستان به کارگردانی «هادی محمدی درواری» تهیه و تولید می‌شود.

این مسئول افزود: «پهلوون ریکا» موسیقی به زبان محلی مازندرانی است که نقش پر رنگ جوانان مازندران در عرصه دفاع مقدس به‌ویژه شهامت و پایمردی این عزیزان در دوران اسارت به قالب هنر درآورده است.

ایرانمهر ادامه داد: موسیقی «بازگشت پرستوها» نیز به موضوع ورود آزادگان عزیز و شور حال وصف ناپذیر مردم این استان در استقبال از این سبکبالان عاشق می‌پردازد.

وی در پایان گفت: از این دو اثر حماسی محلی مازندرانی در روز ۲۶ مرداد سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهمن رونمایی می‌شود.

انتهای پیام/