• دوشنبه / ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ / ۰۸:۳۹
  • دسته‌بندی: قزوین
  • کد خبر: 99051309161
  • خبرنگار : 50061

/چهل سال با جهاد دانشگاهی/

نماینده ولی فقیه در استان قزوین: جهاد دانشگاهی پیش برنده اقتصاد کشور باشد

نماینده ولی فقیه در استان قزوین: جهاد دانشگاهی پیش برنده اقتصاد کشور باشد

ایسنا/قزوین نماینده ولی فقیه در استان قزوین اعلام کرد: جهاد دانشگاهی با توجه به جنگ اقتصادی، می‌تواند به‌عنوان اصلی‌ترین پیش برنده اقتصاد کشور باشد؛ هرکجا توانستیم قدمی برداریم و باور داشتیم موفق بوده‌ایم.

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: وقتی کلمه جهاد در کنار هر عنوانی قرار می‌گیرد نشان از فعالیتی مضاعف در آن حوزه دارد؛ اگر موفقیتی در علوم مختلف کسب کردیم مرهون نگاه جهادی بوده‌ایم و این نشان از آن دارد که مردان مؤمن و دلسوز نظام پای‌کار هستند.

وی با تأکید بر اینکه حرکت جهادی باید همراه با معرفت و ایمان باشد، افزود: موسسه رویان و فعالیت‌های مرحوم کاظمی آشتیانی موجب حرکت و جوشش برخی از نخبگان شد؛ در استان قزوین نیز از نزدیک با فعالیت‌های جهاددانشگاهی و مرکز درمان ناباروری آشنا بودم. این عزیزان با دست‌خالی جلو آمدند و عزم خود را جزم کردند و خداوند متعال نیز به کار آنان برکت داد. محققان مرکز درمان جهاددانشگاهی به‌عنوان یک واسطه هستند و شفا دست خداوند متعال است.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین، عنوان کرد: خداوند متعال در آیه ۹۶ سوره اعراف می‌گوید: «و چنانچه مردم شهر و دیارها همه ایمان آورده و پرهیزکار می‌شدند همانا ما درهای برکاتی از آسمان و زمین را بر روی آن‌ها می‌گشودیم و لیکن (چون آیات و پیغمبران ما را) تکذیب کردند ما هم آنان را سخت به کیفر کردار زشتشان رسانیدیم.»؛ افراد در میدان جهاد باید نیازهای جامعه را رصد کنند و به این نیازها پاسخ دهند. محققان و پژوهشگران جهاددانشگاهی باید گرفتاری‌های جامعه را شناسایی و آن را رصد کنند که آیا کشور و یا پژوهشگاهی به آن موضوع پرداخته است یا خیر.

وی با تأکید بر اینکه باید به شعار «ما می‌توانیم» اعتقاد داشته باشیم، خاطرنشان کرد: جهاددانشگاهی با توجه به جنگ اقتصادی، می‌تواند به‌عنوان اصلی‌ترین پیش برنده اقتصاد کشور باشد؛ هرکجا توانستیم قدمی برداریم و باور داشتیم موفق بوده‌ایم.

آیت‌الله عابدینی بیان کرد: رهبر معظم انقلاب همواره بر جوانان اعتماد دارند، زمانی که در عرصه پژوهش به جوانان اعتماد نمی‌شد ایشان به جوانان اعتماد کردند و در دهه ۷۰ و ۸۰ شاهد پاسخ این اعتماد بودیم و جوانان طرح‌های علمی موفقی را به ثمر رساندند.

امام جمعه قزوین در پایان یادآور شد: استان قزوین ظرفیت‌های بی‌شماری دارد این استان قطب صنعتی و اقتصادی کشور است و به لحاظ تعداد دانشجویان و تعدد دانشگاه‌ها ازجمله قطب‌های دانشگاهی کشور نیز به شمار می‌رود.

انتهای پیام