• دوشنبه / ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ / ۱۰:۴۶
  • دسته‌بندی: گیلان
  • کد خبر: 99051309317
  • خبرنگار : 50044

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

داروی موثری برای مقابله با کرونا تاکنون یافت نشده است

داروی موثری برای مقابله با کرونا تاکنون یافت نشده است

ایسنا/گیلان سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: در کشف واکسن کرونا احتمال آزمون و خطا وجود دارد و تاکنون برای مقابله با کرونا داروی موثری یافت نشده و تاثیر هیچ یک از داروهای موجود هم، ثابت نشده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، دکتر آبتین حیدرزاده اظهار کرد: پیش بینی می‌شود با سرد شدن هوا در فصل پاییز و احتمال بروز بیماری فصلی آنفلوانزا، بروز بیماری حاصل از ویروس کرونا را در این فصل نیز شاهد باشیم.

وی با اشاره به شیوع بیماری کرونا برای اولین بار در جهان، گفت: همه نظام‌های بهداشتی جهان برای کشف داروی موثری برای مقابله با ویروس کرونا در تلاش هستند؛ در کشف واکسن کرونا احتمال آزمون و خطا وجود دارد و تاکنون برای مقابله با کرونا داروی موثری یافت نشده و تاثیر هیچ یک از داروهای موجود هم، ثابت نشده است.

 سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در ادامه با تاکید بر اینکه ویروس کرونا هم اکنون بیش از ۱۷ میلیون نفر انسان را در کل دنیا درگیر کرده است، گفت: تعداد مبتلایان و فوتی‌های ناشی از این بیماری روز به روز در حال افزایش است و کادر بهداشت و درمان گیلان از پنج ماه گذشته تاکنون با این ویروس دست و پنجه نرم می‌کنند.

وی با بیان اینکه هر روز بر تعداد بیماران مبتلا به کرونا افزوده می شود گفت: مردم می توانند با رعایت برخی اصول ساده بهداشتی و اجتماعی از افزایش تعداد مبتلایان جلوگیری کنند.

حیدرزاده با ابراز تاسف از عدم رعایت موازین بهداشتی توسط برخی از مشاغل، یادآور شد: کد رهگیری که مشاغل مختلف برای شروع فعالیت خود دریافت می کنند، بمنزله تعهد اخلاقی برای رعایت و پایبندی به پروتکل های بهداشتی است.

وی با تاکید بر اینکه ناظران و بازرسان بهداشت محیط و حرفه ای حوزه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با هر گونه تخلف در خصوص عدم رعایت آیین نامه های ابلاغی به شدت برخورد خواهند کرد، گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی، سلامت مردم را تضمین می کند.

حیدرزاده ادامه داد: مردم فهیم استان گیلان در بسیاری از رفتارهای نیک اجتماعی و فرهنگی سابقه بسیار روشنی در کشور دارند و امید است با رعایت سه اقدام مهم استفاده از ماسک، شستن مداوم دست ها و رعایت فاصله اجتماعی در کنترل همه گیری کرونا در کشور، پیشرو باشند.

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در پایان با اشاره به اینکه در شرایط سخت تحریم به حمایت‌ و کمک‌های مردمی نیاز مند هستیم، یادآور شد: با کمک و یاری مردم و خیران سلامت توانستیم موج اول این بیماری را به خوبی پشت سر بگذرانیم.

انتهای پیام