• دوشنبه / ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ / ۱۳:۰۱
  • دسته‌بندی: سمنان
  • کد خبر: 99051309525
  • منبع : نمایندگی سمنان

مدیرکل اوقاف سمنان خواستار شد:

ایجاد موقوفاتی برای کودکان

ایجاد موقوفاتی برای کودکان

ایسنا/سمنان مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: ایجاد موقوفاتی با نیت آموزش احکام و مسائل دینی به شیوه‌های جذاب به کودکان و نوجوانان، بیش از گذشته مورد توجه باشد و در دستور کار قرار گیرد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین اسماعیل تدینی 13مردادماه در دیدار مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان سمنان که در محل اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان انجام شد، اظهار کرد: باید تلاش کنیم تا بیش از گذشته کودکان را فرهنگ اهل‌بیت و سنت‌های نیکوی آنها مانند وقف آشنا کنیم.

وی افزود: یکی از اقدامات ما در اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان، مدیریت موقوفات و اجرای نیات واقفین خیراندیش این موقوفات است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان در ادامه با اشاره به اقبال خوب مردم استان به ایجاد موقوفات جدید تصریح کرد: تعداد زیادی از واقفین خیراندیش بر اساس نظر خود و برداشت باطنی خود اقدام به وقف اموال خود کرده و در برخی موارد از همکاران ما در مورد ایجاد موقوفات و نیازهای روز جامعه در وقف جدید نظرخواهی می‌کنند.

وی عنوان کرد: در صورت مراجعه افراد جهت ایجاد موقوفات جدید می‌توانیم در قالب مشاوره بحث نیازهای روز جامعه در حوزه‌های آموزشی کودکان و نوجوانان و حتی جوانان را به‌عنوان یکی از اولویت‌ها جهت ایجاد موقوفات جدید ارائه دهیم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین تدینی در ادامه بابیان اهمیت آموزش‌هایی که در دوران کودکی به افراد داده می‌شود، گفت: تأثیر آموزش‌های دوران کودکی افراد بر هیچ‌کس پوشیده نیست و به همین جهت کانون پرورش فکری کودکان می‌تواند نقش بسزایی در نهادینه کردن خیلی از مسائل ازجمله ایجاد موقوفات جدید در نسل‌های آینده داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: باید فرهنگ خیرخواهی بیش از گذشته در خانواده‌ها ورود کند و یکی از بهترین نمونه‌های خیرخواهی در دین اسلام وقف است.

انتهای پیام