• دوشنبه / ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ / ۱۴:۲۷
  • دسته‌بندی: خوزستان
  • کد خبر: 99051309664
  • خبرنگار : 50228

دارنده مدال برنز مسابقات آسیایی عنوان کرد

تفاوت بسیار مبلغ قرارداد کشتی‌گیران با سایر رشته‌ها

تفاوت بسیار مبلغ قرارداد کشتی‌گیران با سایر رشته‌ها

ایسنا/خوزستان دارنده مدال برنز رقابت‌های کشتی ۲۰۱۸ آسیا، گفت: مبلغ قرارداد کشتی‌گیران در لیگ برتر کشور با سایر رشته‌ها بسیار فاصله دارد و جوابگوی نیاز کشتی‌گیران نیست.

مهرداد مردانی در خصوص پیوستن به تیم کشتی فولاد اکسین خوزستان برای حضور در لیگ برتر کشتی فرنگی کشور، در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: لیگ برتر تنها منبع درآمد کشتی‌گیران است و خدا را شکر این لیگ هر ساله با حضور تیم‌های خوبی برگزار شده است، هر چند که با توجه به شیوع کرونا نمی‌دانم امسال مسابقات برگزار خواهد شد یا خیر.

به گزارش ایسنا، وی در پاسخ به این سوال که آیا قراردادهای منعقد شده، جوابگوی نیاز کشتی‌گیران است؟ گفت: خیر. بیشتر کشتی‌گیران خوزستانی در سطح ملی کار می‌کنند و با توجه به این‌که کشتی‌گیر تمام فکر و دغدغه‌اش، ورزش است، پول این لیگ هیچ آینده‌ای برای او ندارد و مبلغ قرارداد ما با قرارداد ورزش‌های دیگر بسیار فاصله دارد.

این کشتی‌گیر خوزستانی با بیان این‌که در وزن ۶۰ کیلوگرم کشتی می‌گیرم اما در لیگ برتر برای تیم فولاد اکسین خوزستان قرار است در وزن ۶۳ کیلوگرم به روی تشک بروم، عنوان کرد: طی این چند سال همه زندگی ما ورزشکاران روی ورزش بوده است و طی این چند ماه نیز به خاطر کرونا واقعا اذیت شدیم. از مردم درخواست دارم، برای این‌که بتوانیم کرونا را شکست دهیم، نکات بهداشتی را رعایت کنند و ماسک بزنند.

وی درباره تعویق المپیک و شانس حضور در این مسابقات نیز گفت: خدا را شکر المپیک به تعویق افتاد و همین باعث می‌شود که کشتی‌گیرانی که مصدوم بودند یا آماده نبودند، بتوانند خودشان را به شرایط بهتری برسانند. باتوجه به این‌که المپیک به تعویق افتاده است، همه چیز از اول شروع می‌شود و کشتی‌گیری که بخواهد به المپیک برسد باید کار خود را از قهرمانی کشور آغاز و شانس خود را امتحان کند. من هم صبح و عصر تلاش و تمرین می‌کنم تا دوبنده تیم‌ملی برای حضور در المپیک را به دست بیاورم. خدا را شکر تمرینات خوبی را پشت سر گذاشته‌ام و هر چند مدتی به خاطر کرونا از تشک کشتی دور بوده‌ام اما در تلاش بودم تمرینات را رها نکنم.

مردانی با بیان این‌که چرخه انتخابی تیم‌ملی برای انتخاب کشتی‌گیران بسیار خوب است، افزود: چرخه به صورتی است که هیچ کشتی‌گیری با یک برد ملی‌پوش المپیک نمی‌شود و با یک باخت نیز این شانس را از دست نمی‌دهد و در نهایت نیز این سرمربی تیم‌ملی است که تشخیص می‌دهد چه کسی در المپیک باید به روی تشک برود.

وی همچنین درباره تغییرات در راس هیات کشتی خوزستان، عنوان کرد: امیدوارم این تغییرات کمک دهنده باشد و خوزستان کشتی رو به رشدی داشته باشد. آقای صاحب از کارکشته‌های این رشته است.

انتهای پیام