• دوشنبه / ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ / ۱۶:۳۳
  • دسته‌بندی: آذربایجان غربی
  • کد خبر: 99051309780
  • منبع : نمایندگی آذربایجان غربی

اعتصاب رانندگان اتوبوس های درون شهری ارومیه به کجا رسید؟

اعتصاب رانندگان اتوبوس های درون شهری ارومیه به کجا رسید؟

ایسنا/آذربایجان غربی رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری ارومیه گفت: مشکلات بیمه ای رانندگان اتوبوس درون شهری ارومیه برطرف می شود.

مهدی مژدهی فر در گفت وگو با ایسنا درخصوص علت اعتصاب رانندگان ناوگان اتوبوس شهرداری ارومیه افزود: صبح امروز تعدادی از رانندگان اتوبوس درون شهری ارومیه با اعتصاب در مقابل شهرداری خواهان رفع مشکلات بیمه ای خود بودند که با مساعدت شهرداری این مشکلات برطرف می شود.
وی درخصوص علت این اعتصاب نیز یاد آور شد:  طبق مصوبه سال های قبل برای هر اتوبوس درون شهری دو میلیون تومان و برای تاکسی یک میلیون تومان کمک هزینه پرداخت بیمه شخص ثالث پرداخت می شد، که امروز برخی رانندگان اتوبوس درون شهری به این مبلغ معترض بوده و خواهان افزایش این میزان بودند.


مژدهی فر با اشاره به اینکه  کمک برای نوسازی و تعمیر اتوبوس ها و پرداخت کمک هزینه بلاعوض  جهت خرید لاستیک از جمله قول های شهردار ارومیه برای رانندگان اتوبوس بود، خاطرنشان کرد: به دستور شهردار ارومیه مقررشد بعد از شناسایی افراد واجد شرایط ، هزینه کامل بیمه رانندگان اتوبوس به مدت یک سال از سوی شهرداری پرداخت می شود.

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری ارومیه با اشاره به اینکه در روزهای کرونا شهرداری در کنار رانندگان اتوبوس و تاکسی بوده است، اظهار کرد: در این مدت شهرداری علاوه بر پرداخت یارانه معیشتی ، یک بسته معیشتی یک میلیون تومانی و یک بسته معیشتی ۳۰۰هزار تومانی و  لاستیک و روغن سوخت یارانه ای نیز به رانندگان اتوبوس درون و برون شهری و تاکسی ارومیه پرداخت کرده است.


انتهای پیام