• دوشنبه / ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ / ۲۲:۴۰
  • دسته‌بندی: لرستان
  • کد خبر: 99051309955
  • خبرنگار : 50176

تولید تخم‌مرغ لرستان با مصرف همخوانی دارد؟

تولید تخم‌مرغ لرستان با مصرف همخوانی دارد؟

ایسنا/لرستان رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با بیان اینکه سالانه کمتر از ده هزار تن تخم‌مرغ در استان تولید می‌شود، گفت: این در حالی است که نیاز ما ۱۸ هزار تن است.

اسفندیار حسنی مقدم در مراسم معارفه مدیرکل دامپزشکی لرستان که ۱۲ مردادماه صورت گرفت، با اشاره به اینکه ١١٦٠ بیماری جامعه انسانی را تهدید می‌کند، اظهار کرد: از این تعداد ۸٦٠ بیماری منشأ حیوانی دارد.

وی تصریح کرد: در لرستان نیز بیماری‌های حیوانی زیادی وجود دارد، اما آمار بیماری تب مالت در لرستان نسبت به میانگین کشوری بالاتر است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به ظرفیت استان در خصوص دامپروری خاطرنشان کرد: وجود چهار میلیون و ۵۰۰ هزار واحد دامی و پیشرفت صنعت طیور از جمله ظرفیت‌های استان است.

حسنی مقدم اضافه کرد: حدود ۶۵۰ واحد مرغ گوشتی در استان وجود دارد که سالانه قریب ٤٠ میلیون جوجه‌ریزی انجام می‌شود.

وی بیان کرد: ما در حوزه واحدهای شیلات نیز از ظرفیت خوبی برخوردار هستیم به‌طوری‌که سالانه ۲۵ هزار تن تولید داریم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان تأکید کرد: با توجه به نقش و جایگاه حوزه دامپزشکی در خصوص سلامت غذایی نیاز است نظارت و کنترل به‌طوری جدی انجام شود.

حسنی مقدم در بخش دیگری از صحبت‌های خود از مدیرکل دامپزشکی تقاضا کرد: بخش تحقیقات دامپزشکی را فعال کرده و همچنین پیگیری مرغ لاین را با همکاری معاونت بهبود تولیدات گیاهی در دستور کار قرار دهد.

وی همچنین بر افزایش تولید تخم‌مرغ در استان تأکید کرد و گفت: نیاز استان ۱۸ هزار تن است که کمتر از ده هزار تن آن در استان تولید می‌شود.

گفتنی است رئیس سازمان جهاد کشاورزی در پایان این مراسم از زحمات محمدخانی مدیرکل اسبق دامپزشکی لرستان با اهداء لوح، تقدیر و برای مصطفی زبردست مدیرکل دامپزشکی استان در جهت انجام وظایف و رسالت‌های محوله آرزوی موفقیت کرد.

انتهای پیام