• دوشنبه / ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ / ۲۲:۴۲
  • دسته‌بندی: لرستان
  • کد خبر: 99051309956
  • خبرنگار : 50176

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان:

برگزاری ۱۸ برنامه فرهنگی و هنری همزمان با دهه ولایت در لرستان

برگزاری ۱۸ برنامه فرهنگی و هنری همزمان با دهه ولایت در لرستان

ایسنا/لرستان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان از برگزاری ۱۸ برنامه فرهنگی و هنری توسط این اداره‌کل همزمان با دهه ولایت خبر داد.

احمد حسین فتایی امروز ۱۲ مردادماه در جمع خبرنگاران ضمن تبریک اعیاد قربان و غدیر، اظهار کرد: هجده برنامه فرهنگی و هنری برای اجرا در دهه امامت و ولایت با محوریت فضای مجازی طراحی شده است.

وی تصریح کرد: حمایت مالی از کتاب تقویم غدیر و همکاری با موسسه الزهراء در برگزاری مسابقه کتاب‌خوانی، فضاسازی داخلی و بیرونی اداره‌کل وادارات تابعه در سراسر استان با نصب بنر و آذین‌بندی و...، طراحی پوستر در فضای مجازی، نمایشگاهی مجازی از آثار خوشنویسی اساتید مطرح استان در خصوص جایگاه معنوی مولا علی (ع)، استفاده از ظرفیت مطبوعات و رسانه‌های استان جهت پوشش و انتشار مطالب مقالات، مسابقات کتاب‌خوانی و... در خصوص این دهه، برگزاری شب شعر آیینه غدیر به‌صورت مجازی در شهرستان دلفان، برگزاری برنامه پرده‌خوانی و نقالی و بازخوانی واقعه غدیر برای مخاطبین جوان و نوجوان در فضای مجازی بخشی از مهمترین برنامه‌های این دهه است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان خاطرنشان کرد: از دیگر برنامه‌های طراحی شده می‌توان به برگزاری مسابقه متن خطبه غدیر در فضای مجازی، شعرخوانی شعرای مطرح استان در مدح و منقبت مولا علی (ع) در بستر اینستاگرام به‌صورت زنده، برگزاری نمایشگاهی از آثار تجسمی هنرمندان استان به‌صورت مجازی، اجرای موسیقی زنده و کنسرت در فضای مجازی در شب عید غدیر، محتوا سازی فضای رسانه توسط مؤسسات قرآن و عترت وابسته به این اداره‌کل و توزیع سه تن گوشت گرم توسط ستاد امور مساجد این اداره‌کل در بین ایتام و خانواده‌های نیازمند اشاره کرد.

فتایی خاطرنشان کرد: برگزاری مراسم جشن در مساجد سراسر استان با همکاری ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، برگزاری دعای عرفه در ۳۰ مسجد استان توسط ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد و مسابقات فرهنگی نقاشی و دلنوشته با موضوع غدیر توسط ستاد کانون‌های فرهنگی هنری امور مساجد نیز بخشی دیگری از برنامه‌های خواهد بود که در این دهه اجرا می‌شود.

انتهای پیام