• سه‌شنبه / ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ / ۲۱:۰۴
  • دسته‌بندی: قم
  • کد خبر: 99051410838
  • خبرنگار : 50156

رئیس بنیاد نخبگان استان قم

اساتید باید تلاش خود را بر عملیاتی کردن دانش خود بگذارند

اساتید باید تلاش خود را بر عملیاتی کردن دانش خود بگذارند

ایسنا/قم رئیس بنیاد نخبگان قم گفت: اساتید باید با سود رساندن به جامعه خود، انفاق علم خود را انجام دهند و علاوه بر تعلیم دانشجویان از علم خود برای رفع نیاز های جامعه نیز استفاده کنند و دانش خود را عملیاتی سازند، باید همه جوانان به فکر رفع نیاز خود و جامعه از طریق نوآوری و ارائه ایده‌های جدید باشند.

محمد محمد رضایی رئیس بنیاد نخبگان قم امروز در مراسم افتتاح مرکز نوآوری  و شکوفایی جهاد دانشگاهی در استان قم بیان کرد: در احادیث بسیاری تاکید بر کسب علم و دانش شده است، در این احادیث، منظور از علم اسلامی، علم نافع است، در حقیقت علم باید در رشد فردی و اجتماعی ما موثر باشد، جوانان ما ظرفیت لازم برای  کار را دارند.

وی ادامه داد: باید جهاد علمی را در کشور رقم بزنیم،  به گونه ای که هر دانشجویی در دانشگاه به فکر رفع نیاری از کشور خود باشد و جهاد دانشگاهی نیز باید بکوشد تا  در دانشگاه بستر این فعالیت را فراهم کند.

محمدرضایی عنوان کرد: رشد کنونی در حوزه کسب و کار مطلوب نیست و دانشجویان و اساتید ما باید به دنبال علمی باشند که به جامعه خود نفع برساند، اساتید باید با سود رساندن به جامعه خود، انفاق علم خود را انجام دهند و علاوه بر تعلیم دانشجویان از علم خود برای رفع نیاز های جامعه نیز استفاده کنند و دانش خود را عملیاتی سازند، باید همه جوانان به فکر رفع نیاز خود و جامعه از طریق نوآوری و ارائه ایده‌های جدید باشند.

رییس بنیاد نخبگان قم گفت: جهاد به معنای همت همگانی برای رفع نیازهای موجود است و باید با همکاری هم حرکت کنیم و شرایط را برای کسانی که تلاش می‌کنند فراهم کنیم، جوانان مستعد و توانمندی در استان وجود دارند که باید زمینه‌ی لازم و فرصت کافی برای آن‌ها فراهم شود به گونه‌ای که در هر خانه باید یک مرکز نوآوری باشد.

 انتهای پیام