• چهارشنبه / ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ / ۰۷:۵۴
  • دسته‌بندی: لرستان
  • کد خبر: 99051510958
  • خبرنگار : 50177

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان خبر داد:

برگزاری دومین جشنواره ملی خلاقیت در لرستان

برگزاری دومین جشنواره ملی خلاقیت در لرستان

ایسنا/لرستان معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش لرستان از برگزاری دومین جشنواره ملی خلاقیت با عنوان شوق مهارت در استان خبر داد.

رقیه معتمدی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: مهمترین کارکرد آموزش و پرورش مطابق سند تحول بنیادین تربیت است که باید با توجه به ساحت‌های شش گانه تعلیم و تربیت، منجر به رشد همه جانبه دانش‌آموزان شود.

وی با بیان اینکه جشنواره ملی شوق مهارت با هدف ایجاد بستر در راستای شکوفایی استعدادها، تقویت روحیه مهارت‌آموزی، ارتقای سواد خواندن و بهبود مهارت نوشتن سعی دارد دانش آموزان را از حافظه محوری به تفکر خلاق و هنرمندانه و به سمت رشد همه جانبه در دوره ابتدایی سوق دهد، افزود: در این رهگذر مشارکت تمام ذینفعان تعلیم و تربیت(کارکنان مدرسه، اولیا و جامعه و...) را نیاز دارد و اگر این امر تحقق پذیرد، برکات فراوانی در بخش‌های مختلف جامعه خواهد داشت.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش لرستان گفت: این جشنواره با هدف شناسایی، شکوفایی استعدادها و توانایی‌ها، استفاده از ایده‌های ناب، ایجاد انگیزه و بستر مناسب برای بروز و ظهور ایده‌های خلاقانه دانش‌آموزان در سطح ملی برگزار می‌شود.

معتمدی با اشاره به اینکه نوشتن به عنوان یکی از مهارت‌های چهارگانه زبان‌آموزی، نوعی آفرینش و خلاقیت بوده که از یک سو باعث خلق افکار و از سوی دیگر عامل نظم‌بخشی به اندیشه‌هاست و این مهارت در یادگیری دانش‌آموزان ابتدایی نقش کلیدی دارد، اظهار کرد: مهارت خوانداری (ارتقای سواد خواندن)، مهارت نوشتاری و مهارت ورزی از جمله محورهای جشنواره است.

وی گفت: این جشنواره با هدف تقویت روحیه مهارت‌ورزی و ایجاد مهارت در دانش‌آموزان، ایجاد خودباوری برای کسب تجربه و آماده دانش‌آموزان برای ورود به عرصه تولید، غنی‌سازی برای اوقات فراغت آنان، هم افزایی و هم‌گرایی، ایجاد نظم فکری، هوشکلامی و هیجانی و ... است.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش لرستان اضافه کرد: در بخش مهارت ورزی شرکت کنندگان می‌توانند یک فیلم حداکثر ده دقیقه‌ای با موضوعات ساخت دست‌سازه‌ها، ابزارهای آموزشی و کمک آموزشی، مهارت کار در منزل مثل گل و گیاه، خوشنویسی، نواختن موسیقی، بازی و سرگرمی و ... تهیه و برای این جشنواره ارسال کنند.

معتمدی افزود: تاکنون ۳۲۰ اثر از ۱۳ استان به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است.

وی گفت: علاقمندان از پنجم تا بیستم مرداد ماه جاری می توانند آثار خود را به این جشنواره ارسال کنند.

انتهای پیام