• چهارشنبه / ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ / ۰۹:۳۳
  • دسته‌بندی: کرمان
  • کد خبر: 99051511056
  • خبرنگار : 50187

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کرمان خبر داد

فعال بودن ۱۸۶ خانه هلال در استان کرمان/راه‌اندازی خانه هلال هنرمندان

فعال بودن ۱۸۶ خانه هلال در استان کرمان/راه‌اندازی خانه هلال هنرمندان

ایسنا/کرمان مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان گفت: خانه های هلال باید هدفمند و با هدف ماندگاری فعالیت های آن ها راه اندازی و فعال شوند.

"رضا فلاح" در جلسه شورای معاونین و هیات مدیره جمعیت هلال احمر استان با مسئول هماهنگی خانه های هلال جمعیت هلال احمر به راه اندازی قریب به ۲۰۰ خانه هلال در سطح استان کرمان در طی سال های گذشته اشاره کرد و گفت: ۱۸۶ خانه هلال هم اکنون در استان کرمان فعال هستند.

وی با تاکید بر هدفمند و ماندگار بودن خانه های هلال با توجه به نیاز و آمادگی جامعه در حوادث افزود: تامین تجهیزات اولیه امدادی، جذب و آموزش نیروهای داوطلب، تهیه بانک اطلاعاتی و طرح عملیاتی امدادی روستاها در خانه های هلال از اولویت های مهم برنامه های جمعیت هلال احمر کرمان در این مراکز است.

وی خانه های هلال را در اجرای پروژه های حمایتی و درمانی در روستاها و حاشیه های شهر موثر دانست و خاطرنشان کرد: کیفی بودن تمامی فعالیت های خانه های هلال از دغدغه های اصلی و مهم جمعیت هلال احمر کرمان است.

فلاح با اشاره به راه اندازی خانه هلال در کارخانه صنایع لاستیک بازر کرمان برای اولین بار در سطح کارخانجات کشور افزود: خانه هلال هنرمندان نیز با هدف بهره مندی از ظرفیت های این قشر فرهیخته در استان کرمان راه اندازی شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان تصریح کرد: با توجه به حادثه خیز بودن استان کرمان راه اندازی خانه های هلال در روستاها و محلات حاشیه مراکز شهرها در استان ضروری است.

به گزارش ایسنا، "حسین فراهانی" مسئول خانه های هلال و مشاور رییس جمعیت هلال احمر نیز در این جلسه با اشاره به اینکه خانه های هلال رویکرد داوطلب محور دارند، افزود: جمعیت هلال احمر در راه اندازی و فعالیت های خانه هلال نقش تسهیلگری دارد. 

وی با اشاره به اینکه آموزش بخش مهم جامعه با هدف افزایش آمادگی و توانمندسازی جوامع محلی در زمان حادثه و بحران باید مورد توجه قرار گیرد تصریح کرد: اگر فعالیت های خانه هلال اثربخش باشد در جذب و اعتماد آحاد جامعه به جمعیت هلال احمر نیز موفق خواهیم بود.

مسئول هماهنگی خانه های هلال جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه طرح عملیاتی در خانه های هلال باید به صورت جدی پیگیری شود، افزود: افزایش تاب آوری و پاسخگویی مناسب در امر امدادرسانی در حوادث و بلایا از دیگر اهداف راه اندازی خانه های هلال است.

فراهانی خانه های هلال را تجلی کار داوطلبانه جمعیت هلال احمر معرفی کرد و گفت: همه اعضای داوطلب پیکره جمعیت هلال احمر هستند و از ظرفیت این سرمایه های اجتماعی باید به نحو احسن بهره برد.

انتهای پیام