• چهارشنبه / ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ / ۱۲:۳۸
  • دسته‌بندی: سایر ورزش‌ها
  • کد خبر: 99051511331
  • خبرنگار : 71638

کارلسن قهرمان بلامنازع شطرنج آنلاین جهان

کارلسن قهرمان بلامنازع شطرنج آنلاین جهان

مگنوس کارلسن با قهرمانی‌های متعدد در رقابت‌های شطرنج آنلاین بار دیگر نشان داد که شایسته سلطنت بر شطرنج جهان است.

به گزارش ایسنا، باتوجه به شیوع کرونا و تعطیلی اکثر مسابقات ورزشی، تنها رشته‌ای که می‌توانست مسابقات خود را با کیفیت بالا برگزار کند شطرنج بود. در طول شیوع این بیماری با توجه به توصیه پزشکان برای خانه ماندن، شطرنج‌بازان مطرح جهان تصمیم گرفتند که از پتانسیل برگزاری این ورزش به صورت مجازی استفاده کرده و مسابقاتی را راه بیندازند.

مگنوس کارلسن، قهرمان شطرنج جهان در بخش کلاسیک بعد از برگزاری چند مسابقه به صورت مجازی و باتوجه به استقبال شطرنج‌بازان و طرفداران شطرنج تصمیم گرفت تور یک میلیون دلاری شطرنج راه بیندازند. 

یکی از مسابقاتی که به صورت مجازی پیگیری شد سوپر تورنمنت آنلاین کلاچ آمریکا بود. در این مسابقات شطرنج بازان بزرگی مانند مگنوس کارلسن، فابیانو کاروانا، لوون آرونیان و ماکسیم واشیه لاگراو حضور داشتند. در این مسابقه هشت ابرقدرت شطرنج جهان به رقابت پرداختند و در آخر این کارلسن بود که موفق شد قهرمان این مسابقه شود. 

مسابقات شطرنج مسترز چسبل، مرحله سوم تور یک میلیون دلاری کارلسن بود که طبق معمول کارلسن نروژی، قهرمان مطرح جهان فینالیست شد و در فینال توانست حریفش را شکست دهد و قهرمان شود. 

هم‌چنین کارلسن شب گذشته در مسابقات آنلاین بزرگان شطرنج بازهم قهرمان شد. این شطرنج باز نروژی با دومین پیروزی در فینال مقابل یان نپومنیاشی توانست قهرمان این رقابت‌ها شود.

او با این قهرمانی‌ها نشان می‌دهد که شایسته سلطنت بر شطرنج جهان است. برای او بازی‌های فیزیکی و یا مجازی هیچ فرقی ندارد و با تمام قدرت سعی می‌کند که حریفش را از پیش رو بردارد.

انتهای پیام