• چهارشنبه / ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ / ۱۵:۳۶
  • دسته‌بندی: خراسان جنوبی
  • کد خبر: 99051511606
  • خبرنگار : 50028

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان جنوبی تاکید کرد:

از عدم آشنایی صنایع با آخرین تکنولوژی‌های روز تا تلاش برای راه‌اندازی واحدهای راکد

از عدم آشنایی صنایع با آخرین تکنولوژی‌های روز تا تلاش برای راه‌اندازی واحدهای راکد

ایسنا/خراسان جنوبی مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه در سال جهش تولید یکی از مهم‌ترین اولویت‌های ما راه‌اندازی واحدهای راکد است، گفت: عدم آگاهی و آشنایی صنایع با آخرین تکنولوژی‌های روز، تربیت نیروی انسانی ماهر و حوزه‌های اداری همچون بیمه‌ای و مالیاتی از مهم‌ترین مشکلات روز صنعت استان است.

مهدی پارسا، امروز چهارشنبه ۱۵ مرداد در اولین روز از هفته حمایت از صنایع کوچک و به مناسبت چهلمین سالروز تاسیس جهاددانشگاهی و در دیدار با رئیس جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی، اظهار کرد: ایجاد بیشتر از صنایع کوچک در استان بر اساس بازارهای محلی بوده است.

به گزارش ایسنا، وی به یکی از راهبردها در حوزه صنعت اشاره کرد و گفت: امیدواریم با راه‌اندازی چند صنعت مادر تخصصی در استان همچون فولاد قاین، کک طبس، اکسید منیزیم بتوانیم صنایع مورد نیاز پایین دستی آن را ایجاد کنیم که قابلیت آن در فضای کسب و کار افزایش یابد تا پایداری بیشتری در بازار داشته باشند و شغل های بیشتری ایجاد کنیم.

پارسا با تاکید بر اینکه در سال جهش تولید یکی از مهم‌ترین اولویت‌های ما راه‌اندازی واحدهای راکد است، تصریح کرد: صنایع کوچک و متوسط نقش موثری در توسعه اقتصاد محلی و صنایع بالا دستی دارند.

وی یادآور شد: راه‌اندازی ۲۰ واحد راکد تولیدی، افزایش خط تولید و توسعه خوشه‌های خشکبار، از اهداف ما در سال جهش تولید است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه عدم آگاهی و آشنایی صنایع با آخرین تکنولوژی‌های روز، تربیت نیروی انسانی ماهر و حوزه‌های اداری همچون بیمه‌ای و مالیاتی از مهم‌ترین مشکلات روز صنعت خراسان جنوبی است، بیان کرد: در همین راستا ساختمان خدمات فن آور را کسب و کار در شهرک صنعتی بیرجند راه‌اندازی کردیم تا صنعتگران بتوانند از واحدهای مستقر در این کلینیک استفاده کنند.

پارسا گفت: با راه‌اندازی این کلینیک می‌توانیم همکاری خوبی با جهاد دانشگاهی داشته باشیم.

مصطفایی، مدیرعامل توسعه خوشه زرشک و عناب خراسان جنوبی نیز در این مراسم بیان کرد: در توسعه خوشه خشکبار استان یکی از مهم‌ترین اهداف ما توسعه صنایع تبدیلی است.

وی با اشاره به اینکه اهداف مشترکی فی ما بین جهاد دانشگاهی و شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان جنوبی وجود دارد، افزود: امیدواریم بتوانیم با ایجاد مرکز نوآوری در مرکز خدمات شرکت شهرک‌های صنعتی بیرجند همکاری بیشتر نهادهای دولتی و خصوصی را جلب کنیم.

مدیرعامل توسعه خوشه زرشک و عناب خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: در حوزه تحقیقات و پژوهش‌های دانشگاهی، جهاددانشگاهی و مرکز خدمات می‌توانند نقش موثری در توسعه خوشه خشکبار استان داشته باشند.

انتهای پیام