• پنجشنبه / ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ / ۰۹:۵۵
  • دسته‌بندی: کرمانشاه
  • کد خبر: 99051612022
  • منبع : نمایندگی کرمانشاه

مدیرعامل خانه مطبوعات کرمانشاه:

در این شرایط کرونایی برگزاری جشن روز خبرنگار منطقی نبود

در این شرایط کرونایی برگزاری جشن روز خبرنگار منطقی نبود

ایسنا/کرمانشاه مدیرعامل خانه مطبوعات استان کرمانشاه دلیل برگزار نشدن مراسم جشن روز خبرنگار را در اولویت بودن حفظ سلامت خبرنگاران در این شرایط کرونایی عنوان کرد.

وحید نیشابوری در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: امسال بلحاظ شیوع کرونا  شرایط ویژه ای را در کشور شاهدیم که همه بخش ها و فعالیت‌ها را متاثر کرده که برگزاری جشن روز خبرنگار نیز از این شرایط متاثر شده است.

وی با اشاره به تعداد بالای رسانه‌های استان از نشریات محلی گرفته تا نمایندگی نشریات سراسری و خبرگزاری ها، گفت: در جشن روز خبرنگار سال گذشته بیش از 800 نفر از فعالین رسانه ای حضور داشتند و برآورد ما این بود که امسال نیز اگر جشنی برگزار شود، حداقل همین تعداد حضور خواهند داشت که در این شرایط کرونایی برگزاری چنین مراسمی به هیچ عنوان منطقی نبود، زیرا سلامت خبرنگاران برای ما در اولویت است. از سوی دیگر ستاد کرونای استان نیز با مراسمی در این وسعت موافقت نکرد.

نیشابوری با بیان اینکه خبرنگاران بعنوان قشر فرهیخته جامعه که وظیفه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به جامعه را دارند، یقینا این محدودیت ها را درک می کنند، گفت: ما مدام جامعه را به عدم حضور در اجتماعات دعوت می کنیم و اینکه خودمان بخواهیم چنین مراسم و تجمعی برپا کنیم، به هیچ عنوان منطقی نیست.

وی ابراز امیدواری کرد، با سفید شدن وضعیت استان بلحاظ شیوع کرونا، شرایطی فراهم شود که بتوان مراسمی با حضور همه فعالین رسانه ای برگزار کرد.

مدیرعامل خانه مطبوعات استان در ادامه به نشست هم اندیشی مدیران رسانه های استان با استاندار و معاونین استانداری که روز گذشته(15 مرداد) برگزار شد، اشاره کرد و افزود: برای اینکه در آستانه روز خبرنگار بتوانیم دغدغه های جامعه رسانه ای را در حضور مدیریت ارشد استان عنوان کنیم، نشست هم اندیشی با حضور مدیران رسانه ها و با رعایت پروتکل های بهداشتی  برگزار شد که در این نشست جمعی از حاضرین به بیان دیدگاه ها و دغدغه های خود پرداختند و در مجموع نشست خوبی بود.

وی با بیان اینکه بدلیل محدودیت های کرونایی در این نشست تنها از مدیران رسانه ها دعوت شده بود، گفت: مدیران رسانه های حاضر در این نشست نیز به عنوان متولی رسانه درخواست ها و دغدغه های اهالی رسانه همچون پاسخگو نبودن برخی مدیران، لزوم افزایش صحه صدر در برابر نقد رسانه و مشکلات مالی رسانه ها را بیان کردند که مطمئنا بخشی از آنها دغدغه خبرنگاران نیز هست.

نیشابوری همچنین به برخی حمایت هایی که برای رسانه ها در نظر گرفته شده و مورد موافقت استاندار نیز قرار گرفته اشاره کرد و گفت: پرداخت کمک بلاعوض، تسهیلات کم بهره و پرداخت مطالبات رسانه‌ها از دستگاه های دولتی از جمله این موارد است که از هفته آینده اجرایی خواهد شد.

وی گفت: هدایای روز خبرنگار نیز هفته آینده با رعایت پروتکل های بهداشتی به خبرنگاران اهدا خواهد شد.

انتهای پیام