• پنجشنبه / ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ / ۱۱:۴۷
  • دسته‌بندی: دولت
  • کد خبر: 99051612143
  • خبرنگار : 71533

سه طرح پتروشیمی در بوشهر و لرستان توسط روحانی افتتاح شد

سه طرح پتروشیمی در بوشهر و لرستان توسط روحانی افتتاح شد

مراسم بهره برداری از سه طرح پتروشیمی در استان‌های بوشهر و لرستان با حضور رئیس جمهور به صورت ویدئو کنفرانس در ساختمان حافظیه تهران انجام شد.

به گزارش ایسنا، در این مراسم مجتمع پتروشیمی متانول کاوه با ظرفیت تولید روزانه ۷ هزار تن متانول در گرید AA که بزرگ‌ترین تولیدکننده متانول جهان محسوب می‌شود در زمینی به مساحت ۲۲۰ هکتار در سواحل غربی شهرستان دیر استان بوشهر واقع در پارس شمالی احداث شده است.

پتروشیمی کاوه با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی وارد مدار تولید شده و ساخت اسکله اختصاصی در سواحل خلیج‌فارس در مجاورت مجتمع کاوه برای صادرات محصولات تولیدی از مزایای این طرح است.

پتروشیمی کیمیای پارس خاورمیانه هم با ظرفیت تولید سالانه یک میلیون و ۶۵۰ هزار تن متانول امروز با دستور رئیس جمهور افتتاح می‌شود. 

این مجتمع یکی از ۱۷ طرح پتروشیمی وعده داده شده وزیر نفت برای افتتاح در سال ۹۹ است که در عسلویه به بهره برداری خواهد رسید.

کار احداث پتروشیمی کیمیای پارس خاورمیانه از سال ۱۳۹۴ آغاز شد و امروز این طرح روزانه یک میلیون دلار درآمدزایی دارد.

در لرستان هم تولید سالانه ۱۰۰ تن کاتالیست به بهره برداری خواهد رسید. این کارخانه وظیفه تولید کاتالیست‌های راهبردی صنعت پتروشیمی کشور را برعهده دارد.

این سه طرح در مجموع با سرمایه‌گذاری یک میلیارد و ۵۷۰ میلیون دلار راه اندازی شده است و بیش از ۴ میلیون تن به ظرفیت پتروشیمی ایران اضافه می‌کند.

انتهای پیام