• پنجشنبه / ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ / ۱۱:۵۱
  • دسته‌بندی: فرامنطقه ای
  • کد خبر: 99051612146
  • خبرنگار : 71477

فائوچی: به خاطر کرونا، خانواده‌ام مورد تهدید و آزار قرار گرفته‌اند

فائوچی: به خاطر کرونا، خانواده‌ام مورد تهدید و آزار قرار گرفته‌اند

مدیر انستیتو ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا اعلام کرد که وی و خانواده‌اش تهدید به مرگ شده‌اند چرا که مردم صحبت‌هایی را که وی درباره کووید ۱۹ می‌کند، دوست ندارند.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری هیل، دکتر آنتونی فائوچی، مدیر انستیتو ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا در جریان مصاحبه‌ای با شبکه سی‌ان‌ان گفت: تهدید به مرگ برای من و خانواده‌ام و آزار و اذیت دخترانم تا جایی که مجبور شدم برای امنیت خودم و خانواده‌ام نیروهای امنیتی استخدام کنم حیرت‌آور است.

وی افزود: در بدترین کابوس‌هایم نیز تصور نمی‌کردم که مردمی که به چیزهایی که اصول بهداشت عمومی محض هستند، اعتراض دارند، آنقدر جبهه گرفته‌اند و آنچه را که من و شما که مسائل علمی در جهان هستند، می‌گوییم، دوست ندارند که شما را تهدید می‌کنند.

فائوچی در ادامه گفت: بحران‌هایی چون کوید ۱۹ بهترین و بدترین مردم را مشخص می‌کند.

در پی شیوع ویروس کرونا، وجهه و جایگاه فائوچی ارتقا یافته و وی اغلب در تلویزیون در حالی که وضعیت صریح و واقعی پاندمی کرونا درآمریکا را به تصویر می‌کشد، دیده می‌شود.  

فائوچی ۷۹ ساله یکی از کارشناسان بیماری‌های عفونی در جهان است و به شش رئیس جمهور درباره ایدز، ابولا، زیکا و دیگر بحران‌های بهداشتی مشاوره داده است. وی به خاطر صراحتش و تمایلش برای تصحیح رئیس جمهور مشهور است.

وی گفت: حجمی از احساسات ضد علمی در آمریکا وجود دارد و فکر می‌کنم که این فقط به علم مربوط نمی‌شود. این مساله بیشتر به اقتدار و قدرت حاکم و بی‌اعتمادی به آن مربوط می‌شود. جامعه علمی باید شفاف‌تر باشد و برای مردم اهمیت علم و سیاست بر مبنای اسناد و مدرک را مشخص کند.

انتهای پیام