• پنجشنبه / ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ / ۱۲:۳۳
  • دسته‌بندی: خراسان شمالی
  • کد خبر: 99051612181
  • خبرنگار : 50368

مدیرکل پست استان خبر داد:

جابجایی ۴۵۲ هزار مرسوله طی امسال توسط پست خراسان شمالی

جابجایی ۴۵۲ هزار مرسوله طی امسال توسط پست خراسان شمالی

ایسنا/خراسان شمالی مدیرکل پست خراسان‌شمالی گفت: طی چهارماه ابتدای سال جاری ، حدود  ۴۵۲ هزار فقره امانت مردم به وسیله پست استان جابجا شده، که این عدد نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۷ درصد رشد پیدا کرده است.

علی خانی ادامه داد: شاخص ترافیک بسته وامانت نیز در سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۶۷ درصد رشد داشته است.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی اداره کل پست استان، وی افزایش ۱۶۷ درصدی جابجایی امانات و بسته‌های اینترنتی با افزایش ۵۰ درصدی فعالیت کارکنان پست نیز همراه بوده به طوری که کارکنان برخی بخش ها تا نیمه های شب مشغول به کار هستند.

وی با بیان اینکه بیش از ۴۵ درصد این رشد مربوط به فضای کسب و کار اینترنتی است، افزود: به نحوی که نه خریدار و نه فروشنده نیاز به مراجعه فیزیکی به جایی نداشته‌اند، تا سطحی که انتقال وجوه مالی بین آن‌ها، عودت کالای معیوب یا غیرمطلوب از طرف خریدار به فروشنده و حتی کمک به ارائه خدمات پس از فروش نیز از سوی پست انجام می‌شود.

خانی ادامه داد: این در واقع شکل جدیدی از مراودات در بازار نوپای الکترونیک است، که با حضور مؤثر پست و در شرایط سخت شیوع ویروس کرونا که می توانست علاوه بر به خطر انداختن سلامت عمومی تهدیدی جدی برای مشاغل نوپا باشد، شاهد هستیم که تجارت الکترونیک رونق و توسعه یافت و حتی موجب اشتغال‌زایی نیز شده‌است.

وی یادآورشد: اکنون شرکت ملی پست و به تبع آن پست خراسان شمالی با همکاری پارک علم و فناو ری استان، در قالب ارائه سرویس " شتاب‌دهی " به شرکت‌های " استارتاپی " در حال توسعه خدمات خود در فضای کسب و کار اینترنتی است. 

خانی افزود: به اشتراک گذاشتن ظرفیت‌های پست با شرکت‌های نوپا، کمک قابل‌توجهی به رونق کسب و کار و اشتغال کشور خواهد کرد و پیش‌بینی ها نشان می دهد با ادامه این روند، مجموعه کسب و کارهای اینترنتی فرصت تازه‌ای برای رونق پیدا خواهند کرد.

وی عنوان کرد: در راستای اقدامات پیشگیری از شیوع بیماری کرونا وقطع زنجیره انتقال آن و در جهت حفظ کرامت و تکریم همشهریان گرامی و با شعار " درخانه بمانید پست همیشه وهمه جا در کنار شما است " اخیراً اداره کل پست استان ضمن انعقاد تفاهم نامه همکاری با موسسه پیک موتوری چاپار در سطح شهر بجنورد مبادرت به قبول بسته وامانات پستی همشهریان از درب منازل و محل کار آنان، و ارسال به تمامی نقاط کشور از طریق شبکه گسترده پستی اقدام کرده است.

وی ادامه داد: مردم بجنورد در صورت استفاده از این سرویس نوین در شرایط کرونایی ضمن ماندن در خانه ومحل کار خود و با هدف جلوگیری از رفت و آمد های غیر ضروری در سطح شهر می توانند بسته و امانت و مرسوله خود را از طریق پیک موتوری چاپار به اقصی نقاط کشور ارسال کنند.

خانی یادآورشد: امکان رهگیری لحظه به لحظه مرسولات وامانات در سامانه شرکت ملی پست ( tracking.post.ir ) وارائه رسید الکترونیکی دریافت خدمات پستی از دیگر مزیت های این سرویس است.
انتهای پیام