• پنجشنبه / ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ / ۱۳:۴۷
  • دسته‌بندی: قزوین
  • کد خبر: 99051612236
  • خبرنگار : 50057

/چهل سال با جهاد دانشگاهی/

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قزوین: جهاد دانشگاهی از نظر عمق نفوذ در جامعه جایگاه خوبی دارد

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قزوین: جهاد دانشگاهی از نظر عمق نفوذ در جامعه جایگاه خوبی دارد

ایسنا/قزوین سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: جهاد دانشگاهی استان قزوین از نظر عمق نفوذ در جامعه جایگاه خوبی دارد، ضمن اینکه جهاد دانشگاهی محدویت‌های دستگاه‌های دولتی را هم ندارد و به خوبی می‌تواند خدمات خود را گسترش دهد.

پیمان نامدار در گفت‌وگو با ایسنا تصریح کرد: نگاه مجموعه سلامت به جهاد دانشگاهی نگاه همراهی است، به نظر می‌آید اگر ما بتوانیم با تمام دانشگاه‌ها، مجموعه‌ها، مجتمع‌های علمی آموزشی که در حوزه فناوری و آموزش نقش دارند، ارتباط برقرار کنیم این ارتباط می‌تواند سازنده و مکمل باشد.

وی افزود: حوزه همکاری ما با جهاد دانشگاهی می‌تواند در سه قسمت فرهنگی، آموزشی و درمانی اتفاق بیفتد به‌گونه‌ای که ثمره و نتیجه آن برای سلامت مردم باشد، در حوزه فرهنگ انتشارات جهاد دانشگاهی می‌تواند در حوزه نشر کتب دانشگاهی اعضای هیئت‌علمی و دانشجویان با ما همکاری کند در حال حاضر به علت محدودیت منابع خیلی از کتب دانشجویان و اعضای هیئت‌علمی خارج از استان منتشر می‌شود که با تعامل سازنده می‌توانیم آن‌ها را در جهاد دانشگاهی منتشر کنیم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قزوین اظهار کرد: در حوزه خبرگزاری ایسنا نیز می‌توان با صیانت هدفمند از حقوق مردم در حوزه سلامت ارتباط بسیار خوبی داشته باشیم، خبرگزاری ایسنا می‌تواند انعکاسی از فعالیت‌هایی باشد که در وزارت بهداشت و علوم پزشکی در سطح استان اتفاق می‌افتد.

وی تأکید کرد: گاهی مردم از ما مطالباتی دارند که به علت محدودیت‌های قانونی امکان‌پذیر نیست و قانون دست ما را برای گسترش و خدمت‌رسانی بسته است خبرگزاری ایسنا می‌تواند این محدودیت‌های قانونی را انعکاس دهد، اطلاع‌رسانی درست سوءتفاهم‌ها را حل می‌کند.

نامدار خاطرنشان کرد: به‌جز در خصوص بیماری‌های واگیر دو حوزه مهمی که در استان باید کار شود، بیماری غیرواگیر و کاهش جمعیت است در این میان ایسنا می‌تواند نقش بسیار سازنده‌ای داشته باشد، خبرگزاری ایسنا می‌تواند با آموزش، اطلاع‌رسانی و انعکاس مشکلات به سایر مسئولان استان معضلات را حل کند.

وی عنوان کرد: در زمینه آموزش نیز به‌منظور آموزش ضمن خدمت نیروهای دانشگاه علوم پزشکی می‌توانیم از ظرفیت جهاد دانشگاهی استفاده کنیم، مجموعه علوم پزشکی بالغ‌بر ۷۰۰۰ نیرو دارد که می‌توان از ظرفیت جهاد دانشگاهی در حوزه آموزش ضمن خدمت استفاده کنیم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قزوین اظهار کرد: یکی از مطالبات همیشگی ما از جهاد دانشگاهی در حوزه بهداشت، درمان و آموزش این است خدماتی که ارائه می‌شود در راستای منافع مردم باشد، دوره‌های آموزشی مانند فوریت‌های پزشکی و نسخه‌پیچی در حال حاضر در جهاد دانشگاهی برگزار می‌شود اما باید آموزش‌ها را در مسیر مردمی پیش ببریم که نتیجه عملی آن کاهش قسمتی از بار مشکلات بهداشتی و درمانی مردم باشد.

وی عنوان کرد: در آموزش‌ها می‌توان عناوینی انتخاب شود که بیشتر موردتوجه قرار بگیرد، در برخی از رشته‌ها نیز می‌توان از اعضای هیئت‌علمی دانشگاه استفاده کرد.

نامدار خاطرنشان کرد: در بخش پژوهش به جهاد دانشگاهی اختیار داده‌شده است که برای تأمین نیازهای پژوهشی خود در حوزه درمان فعالیت کند، ضمن اینکه خدمات ارزنده جهاد دانشگاهی قزوین را در حوزه درمان ارج می‌نهیم، معتقدیم جهاد دانشگاهی با هدفمند کردن نوع خدمات می‌تواند کمک شایسته‌ای به دانشگاه علوم پزشکی کند.

وی اظهار کرد: برای تأیید یک مرکز برای ارائه خدمات درمانی باید پروسه لازم درمان دانشگاه طی شود اگر این روند طی شود بر اساس آن مشکلی با ادامه روند درمانی نداریم، در حوزه پژوهشی نیز در نظر داریم که تفاهم‌نامه‌ای دوطرفه بسته شود تا از ظرفیت جهاد دانشگاهی استفاده کنیم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قزوین بیان کرد: جهاد دانشگاهی استان قزوین از نظر عمق نفوذ در جامعه جایگاه خوبی دارد، ضمن اینکه جهاد دانشگاهی محدویت‌های دستگاه‌های دولتی را هم ندارد و به خوبی می‌تواند خدمات خود را گسترش دهد.

 وی یادآور شد: جهاد دانشگاهی در حوزه خلأهای بخش خصوصی به‌ویژه خلأهای موجود در بخش ارائه خدمات درمانی می‌تواند به‌خوبی وارد شود، از طرفی در حوزه پژوهش جهاد دانشگاهی می‌تواند در زمینه مشکلات اجتماعی سلامت ورود پیدا کند و همچنین در حوزه رضایتمندی مردم از بخش سلامت افکار سنجی انجام دهد.

انتهای پیام