• شنبه / ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ / ۱۵:۲۸
  • دسته‌بندی: مجلس
  • کد خبر: 99051813168
  • خبرنگار : 71620

انتقاد نماینده ساری از مسافرت مردم به شهرهای شمالی در تعطیلات

انتقاد نماینده ساری از مسافرت مردم به شهرهای شمالی در تعطیلات

نماینده مردم ساری در مجلس از سفرهای غیرضروری مردم به شهرهای شمالی انتقاد کرد و گفت: این سفرها موجب اشاعه بیشتر ویروس کرونا می‌شود. مردم شهرهای شمالی مخالف سفر در تعطیلات هستند.

علی بابایی کارنامی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به افزایش سفرهای مردم در روزهای تعطیل به شهرهای شمالی و افزایش اشاعه ویروس گفت: مردم شهرهای ما مخالف مسافرت کردن شهروند دیگر شهرها به شمال هستند. بارها به ما مراجعه کرده و خواستار اخطار، تذکر و حتی وضع قانون برای جلوگیری از سفرهای غیرضروری شده‌اند.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه ضرورت دارد در سیاست‌های کلان کشور ما فکری به حال سفرهای غیرضرور شود گفت: در این شرایط خود مردم باید به فکر هم‌وطنانشان باشند. اگر ایرانیان چند ماه مسافرت نروند، اتفاق خاصی نمی‌افتد. هر هزینه‌ای که می‌پردازیم از جیب ملت ایران است.

نماینده مردم ساری افزود: نکته اینجاست که جان خود مسافران هم در خطر است. فرض کنید یک شهر وضعیت قرمز داشته باشد یا در پیک کرونا باشد، سفر کردن تهدیدی دو طرفه است. به نظرم سفرهای غیر ضروری باید لغو شود و سفرهای ضروری باید با رعایت حداکثر پروتوکل‌های بهداشتی باشد تا هم خسارت جانی و مالی و روحی کمتری به جامعه برسد.

بابایی کارنامی در پایان گفت: مردم شهرهای شمالی مخالف سفر در تعطیلات به این شهرها هستند. بنده نیز با سفرهای غیرضروری مخالفم. تنها کاری که از ما بر می‌آید این است که از مردم بخواهیم تا چند ماه آینده سفر نکنند. مردم شمال کشور خسارت مالی زیادی در دوران کرونا دیده‌اند چرا که صنعت گردشگری خوابیده است. از هم‌وطنان توقع داریم که خسارت جانی برای این مردم ایجاد نکنند.

انتهای پیام