• دوشنبه / ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ / ۱۰:۵۲
  • دسته‌بندی: مجلس
  • کد خبر: 99052014396
  • خبرنگار : 71560

آصفری: مردم باید از تبعات ویروس کرونا آگاه شوند

آصفری: مردم باید از تبعات ویروس کرونا آگاه شوند

نایب رییس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها تاکید کرد که مردم باید نسبت به تبعاتی که ویروس کرونا بر روی سلامتی و حوزه اقتصادی و اجتماعی جامعه دارد آگاه شده تا مسئولیت پذیری اجتماعی خود را بالاتر ببرند.

محمدحسن آصفری در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به مسئولیت هر یک از هموطنان در مقابله با ویروس کرونا بیان کرد: مساله‌ی شیوع ویروس کرونا امروز که به یک موضوع جدی تبدیل شده است و اگر به راهکارهای پیشگیری و کنترل این ویروس توجه نشود تاثیرات جدی‌ بر مسائل اجتماعی و اقتصادی جامعه برجای خواهد گذاشت. امروز همه ما در مبارزه با ویروس کرونا مسئول هستیم و اگر تلاش خود را برای ریشه‌کن کردن این ویروس به کار نبندیم با تاثیرات جدی آن به ویژه در بخش اقتصادی روبه‌رو خواهیم شد.

وی در ادامه اظهار کرد: بی‌توجهی هر یک از شهروندان نسبت به مسئولیت خود در رعایت پروتکل‌های بهداشتی نه تنها سلامت خود و خانواده‌اش بلکه سلامتی و جان سایر افراد جامعه را نیز به مخاطره می‌اندازد.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هر یک از شهروندان مسئول هستند تا با استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی تلاش خود را به کار بسته تا هرچه زودتر این بیماری جدی مرتفع گردد. عدم آگاهی شهروندان نسبت به مسئولیت اجتماعی خود و بی‌تفاوتی نسبت به آن سلامت کل جامعه را به خطر می‌اندازد. همه ما وظیفه داریم تا مسئولیت اجتماعی خود را برعهده گرفته و نسبت به ترویج رعایت پروتکل‌های بهداشتی که از سوی وزارت بهداشت و درمان و ستاد مقابله با کرونا مطرح شده است کوشا باشیم.

آصفری در ادامه با اشاره به تبعات شیوع گسترده ویروس کرونا بیان کرد: بی‌توجهی نسبت به مسئولیت اجتماعی خود و گسترش این ویروس می‌تواند در آینده‌ای نه چندان دور ما را با مشکل کمبود نقدینگی، بیکاری و تعطیلی صنایع رو به رو کند. از نظر بنده حتی لازم است تا محدودیت‌های قانونی لحاظ شده و افرادی که نسبت به مسئولیت اجتماعی خود بی‌تفاوت هستند، با قانون رو به رو شوند.

نایب رییس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در ادامه تاکید کرد: رسانه‌ها پل ارتباطی بین مردم و مسئولان هستند و نقش بسزایی در آگاه سازی جامعه دارند. امروز وظیفه همه رسانه‌ها و مسئولان آگاه سازی مردم نسبت به تبعات ادامه دار شدن این ویروس است. مردم باید هم نسبت به تبعات این بیماری برای سلامتی آنان آگاه شوند و هم نسبت به تبعات منفی اقتصادی و امنیتی که می‌تواند در آینده‌ای نه چندان دور گریبانگیر جامعه شود. مردم باید با واقعیت‌ها رو به رو شده و رسانه‌ها نقش بسزایی در آگاه سازی مردم دارند.

انتهای پیام