• دوشنبه / ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ / ۱۳:۵۰
  • دسته‌بندی: دفاعی - امنيتی
  • کد خبر: 99052014667
  • منبع : ارتش جمهوری اسلامی ایران

رییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش:

رسالت ما در برابر زیاده خواهی دشمن، مقاومت فعال است

رسالت ما در برابر زیاده خواهی دشمن، مقاومت فعال است

رییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در مراسم تجلیل از سربازان نخبه مرکز آموزش 01 شهدای وظیفه نزاجا در حضور فرماندهان، کارکنان وظیفه نخبه این مرکز گفت: رسالت ما در برابر زیاده خواهی دشمن، مقاومت فعال است.

به گزارش ایسنا به نقل از ارتش، حجت الاسلام والمسلمین عباس محمدحسنی رییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در دیدار با سربازان نخبه مرکز آموزش شهدای 01 شهدای وظیفه با تبریک دهه ولایت و عید سعید غدیرخم گفت: ضمن ابراز همدردی با ملت شریف لبنان بابت فاجعه اخیر، امیدواریم حقایق ماجرا روشن، تا دوست و دشمن حقیقی این کشور مشخص شود.

رییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با بیان اینکه چرا جمهوری اسلامی ایران همواره مورد طمع و تهدید اجانب قرار داشته و دارد گفت: دلیل اول تهدیدها که قبل از انقلاب هم وجود داشت موقعیت ژئوپلتیکی منحصر بفرد ایران اسلامی است، کارشناسان می گویند منطقه غرب آسیا قلب جهان و مرکز قلب جهان، ایران است. بنابراین هرکس مرکز قلب جهان را در اختیارداشته باشد می تواند ابتکار عمل در مدیریت جهان را را در دست داشته باشد. پس  اگر ما شیعه و مسلمان هم نبودیم این تهدید متوجه کشور مان بود و اینک که هم ایرانی هستیم و هم مسلمان و شیعه ای هستیم که زیر بار زور نمی رویم بیشتر مورد تهدید قرار می گیریم زیرا جلو سیاست های استعماری دشمن ایستاده و معادلات آن ها را به هم ریخته ایم.

محمد حسنی به دومین دلیل تهدید دشمن علیه ایران اشاره کرد و گفت: ایران درصد قابل توجهی از نفت و گاز جهان را در خود دارد و این یکی از مهم ترین دلایل تهدید دشمنان برعلیه ماست چراکه دشمن قرن هاست به دنبال بدست آوردن این موقعیت راهبردی واستراتژیک است.
وی دلیل سوم تهدیدها را که بعد از پیروزی با شکوه انقلاب اسلامی بوجود آمده پیدایش "انقلاب اسلامی ایران" دانست و گفت: جمهوری اسلامی ایران تمام معادلات دشمنان را در منطقه برهم زد و توانست به عنوان یکی از بزرگ ترین بازیگران سیاسی در منطقه و فرا منطقه خود را  به استعمارگران ثابت کند.

رییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با اشاره به راهبردهای دشمن در سطله بر کشور گفت: دشمن برای به سلطه در آوردن کشور راهبرد هائی دارد که راهبرد نخست آن تصرف کشور است و چون بطور قطع می دانند این کار امکان پذیر نیست، راهبرد تجزیه کشور را جایگزین راهبرد تصرف برگزیده اند که در این راهبرد هم به دلیل وجود ملتی آگاه و انقلابی و جوانان باغیرت با شکست روبرو شده قطعا در آینده هم با شکست روبرو خواهد شد. راهبرد تجزیه از دیرباز بوده و قبل از انقلاب هم هر زمان خواسته اند موفق به تجزیه شده اند اما به لطف خدا بعد از انقلاب به برکت برخورداری از جوانان غیرتمند و شهیدان عزیزمان مانع این نقشه شوم شده ایم.

وی در ادامه تصریح کرد: با استقرار نظام اسلامی مقتدر و مستقل به جای نظام  فاسد و وابسته طاغوتی شرایط متفاوت شده و ایران صاحب دارد، و با وجود جوان های باغیرتی مثل شما اگر کسی بخواهد چپ به ایران نگاه کند و یا دست به ایران دراز کند قطعا چشمش کور و دستش قطع خواهد شد.
 و دشمن باید بداند که از برکت خون پاک شهیدان علی رغم همه توطئه ها ایران یکپارچه مانده و تا آخر هم یکپارچه خواهند ماند و آمریکا و نوکرانش آرزوی تجزیه ایران را به گور خواهند برد ، و اگر خدای ناخواسته در دولتی هم افراد سست عنصری پیدا شوند و بخواهند در برابر توطئه های دشمت وادادگی از خود نشان دهند، مردم آن ها را ادب خواهند کرد چرا که بعد از انقلاب اسلامی نیروهای مسلح و مردم برای کسب این اقتدار و عزت ملی بهای زیادی پرداخته اند.
رییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در ادامه با اشاره به رسالت تاریخی امروز ملت افزود: وقتی ما از زمان پهلوی صحبت می کنیم افتخار آمیز نیست، از زمان صفویه و قاجاریه صحبت می کنیم ننگ آفرین است، اما وقتی نام شهیدان دفاع مقدس بر زبان جاری می شود که از زندگی و جوانی خود گذشته و برای دفاع از استقلال، شرف ملی و یکپارچگی این کشور جانشان را فدا کردند، افتخار می کنیم که در سرزمینی زندگی می کنیم که چنین انسان های با اراده ای در آن بوده اند، هستند و خواهند بود.

ی افزود: نسل نخستین انقلاب جلو زیاده خواهی دشمنان را گرفتند و الان نوبت شما آینده سازان کشور است که این کشور را در مقابل دشمنان حفظ کنید.
نماینده ولی فقیه در ارتش تصریح کرد: هر چند ممکن است برخی از نخبگان ما به دلیل اقتضائات علمی به خارج از کشور هم بروند، ولی مهم این است که هرکس در هر کجای این جهان است ایرانی زندگی کند و قلبش برای ایران بتپد، به ایران بیندیشد، ایرانی فکر کند و به ایران عشق بورزد.
‏برادران عزیز از این پس این امانت شهیدان را شما باید نگه بدارید تا دیگر قصه پر غصه تجزیه ایران قبل از انقلاب پیش نیاید و همچنان شاهد ایران یکپاچه و سرف راز باشیم.

محمدحسنی خاطر نشان کرد: رسالت ما این است که خودمان را قوی کنیم، همان طور که حضرت آقا فرمودند: دشمن ما حرمت  دیپلمات نمی شناسد ، حرمت میهمان نمی شناسد ، حرمت مقابله کننده با ترویست ها را نمی شناسد که اگر می شناخت سردارسلیمانی را که با دعوت رسمی به کشور عراق رفته بود ترور نمی کرد، پس ما باید در برابر این دشمن نانجیب در حوزه های نظامی، اقتصادی، علمی و انرژی هسته ای قوی باشیم تا بتوانیم از شرفمان دفاع کنیم و این امر با به کارگیری عملی دانشی است که درسینه شما جوانان نخبه، میسر می شود.

رییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در ادامه بیان داشت: دوره آموزش سربازی از بالاترین عبادت هاست زیرا قدرت دفاعی را بالا می برد که یکی از مولفه های قوی شدن همین یادگیری مهارت های دفاعی و کار با اسلحه است که جز در سایه این آموزش ها بدست نمی آید.
حجت الاسلام و المسلمین حسنی اظهار داشت: دومین رسالت ما در برابر زیاده خواهی دشمن، مقاومت فعال است. آمریکا در مملکت ما هیچ کاره است. ما به برکت وجود جوانان غیرتمند ایرانی، آمریکا را از منطقه بیرون خواهیم کرد. سیاست دشمن، فشار حداکثری است و راهبرد ما هم باید مقاومت حداکثری و فعال باشد .

رییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در آخر با اشاره به این نکته که باید به وعده خدا اعتماد کامل داشته باشیم، گفت: جبهه حق، همیشه پیروز است. ما همیشه پیروز بوده ایم زیرا همیشه بر حق بوده ایم و در آینده هم پیروز خواهیم بود زیرا این منطقه متلعق به کشورهای همین منطقه است و ما از حقمان دفاع می کنیم و چون از حقمان دفاع می کنیم قطعا پیروز نهائی ما هستیم.

انتهای پیام