• دوشنبه / ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ / ۱۷:۰۰
  • دسته‌بندی: آموزش و پرورش
  • کد خبر: 99052014875
  • خبرنگار : 71606

ادعای نخست‌وزیر انگلیس درباره بازگشایی مدارس در دوران کرونا

ادعای نخست‌وزیر انگلیس درباره بازگشایی مدارس در دوران کرونا

نخست وزیر انگلیس اعلام کرده که بازگشایی مدارس در ماه سپتامبر یک ضرورت اجتماعی، اقتصادی و اخلاقی است و مدعی شده است که مدارس قادر خواهند بود با وجود همه‌گیری کروناویروس با خیال راحت کار کنند.

به گزارش ایسنا، بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلیس روز گذشته (یکشنبه) گفت که بازگشایی مدارس از اولویت ‌های ملی است و مدارس، آخرین مکان‌هایی هستند که می‌توانند در قرنطینه‌های محلی آینده تعطیل شوند.

اظهارات وی پس از مطالعه‌ای در اوایل این ماه صورت گرفته که هشدار داده است انگلیس در صورت بازگشایی مدارس بدون اجرای برنامه تست‌گیری و ردیابی تماس با خطر موج دوم کرونا در زمستان، دو برابر بزرگتر از شیوع اولیه روبه‌رو خواهد شد.

مدارس انگلیس در ماه مارس در حین قرنطینه سراسری، بجز برای فرزندان کارکنان کلیدی، تعطیل و در ماه ژوئن برای تعداد کمی از دانش‌آموزان بازگشایی شدند.

هم‌اکنون دولت این کشور از همه دانش‌آموزان می‌خواهد تا اوایل ماه سپتامبر به مدرسه برگردند.

جانسون می‌گوید که بسته نگه داشتن مدارس ما برای مدتی طولانی‌تر از حد ضروری، از نظر اجتماعی غیرقابل قبول، از نظر اقتصادی ناپایدار و از نظر اخلاقی غیرقابل دفاع است.

نخست وزیر انگلیس هشدار داد که هزینه‌های اقتصادی برای والدینی که در صورت تعطیل شدن مدارس نمی‌توانند کار کنند، در حال افزایش است و اگر کودکان از تحصیل بی‌بهره باشند، کشور با مشکلات بزرگی روبرو می‌شود.

بنا بر گزارش رویترز، این در حالیست که اتحادیه معلمان انگلیس از فشار جانسون انتقاد کرده و هشدار داده است که در صورت تجدید فعالیت کرونا به اتخاذ تعدادی برنامه اضطراری روی آورده و مدارس به صورت یک هفته برگزاری و یک هفته تعطیل به دانش‌آموزان آموزش خواهند داد.

انتهای پیام