• چهارشنبه / ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ / ۱۲:۲۸
  • دسته‌بندی: علم و فناوری ایران
  • کد خبر: 99052216397
  • خبرنگار : 30057

با امضای تفاهم‌نامه‌ای محقق می‌شود

استفاده از دانش‌بنیان‌ها و استارتاپ‌ها برای نفوذ فناوری در شهرک‌های صنعتی

استفاده از دانش‌بنیان‌ها و استارتاپ‌ها برای نفوذ فناوری در شهرک‌های صنعتی

با امضای تفاهم‌نامه همکاری میان معاونت علمی و فناری ریاست‌‎جمهوری و سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از ظرفیت‌های استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان برای نفوذ فناوری در شهرک‌های صنعتی استفاده می‌شود.

به گزارش ایسنا، به منظور هم­‌افزایی و توسعه همکاری­‌ها، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان صنایع کوچک و شهرک‌­های صنعتی ایران با هدف شکل‌گیری و توسعه کسب و کارهای نوین، در روز ملی صنایع کوچک، تفاهم­‌نامه همکاری امضا کردند.

این تفاهم‌نامه به منظور توسعه و نفوذ فناوری‌­های نوین در بین صنایع کوچک و متوسط در سطح کشور و ارتقاء سطح فنی و کیفی در محصولات و خدمات فنی و تخصصی به امضاء رسید. ایجاد بسترهای لازم برای توسعه زیرساخت­‌های مورد نیاز نوآوری در سطح کشور و بهبود فضای کسب و کار، یکی دیگر از اهداف این موافقت‌نامه بود.

بر اساس اعلام معاونت علمی، بهره‌­گیری از ظرفیت­‌های طرفین برای تقویت و توسعه زیرساخت مورد نیاز مراکز نوآوری و مراکز فنی‌تخصصی، بهره‌­گیری از ظرفیت استارتاپ‌ها، واحدها و مؤسسات فناور مستقر در مراکز نوآوری، مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری و شرکت‌­های دانش‌بنیان و ایجاد کسب و کارهای نوین تقاضامحور از دیگر زمینه‌های همکاری این سند تعیین شده است.

انتهای پیام