• پنجشنبه / ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ / ۱۲:۰۴
  • دسته‌بندی: کرمانشاه
  • کد خبر: 99052317059
  • خبرنگار : 50182

فرمانده انتظامی استان با اشاره به اجرای طرح ظفر4 خبر داد

کشف 185 فقره "سرقت" در کرمانشاه/ دستگیری 288 مجرم

کشف 185 فقره "سرقت" در کرمانشاه/ دستگیری 288 مجرم

ایسنا/کرمانشاه فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی ظفر4 خبر داد و گفت: از جمله نتایج این طرح کشف 185 فقره سرقت و 20 میلیارد ریال کالا و احشام قاچاق بوده است.

سردار علی اکبر جاویدان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این طرح با حضور تعدادی از پلیس های تخصصی مانند آگاهی، مبارزه با موادمخدر، امنیت عمومی، امنیت اقتصادی، راه و راهور ظرف مدت 72 ساعت اخیر و با محوریت کرمانشاه اجرا شد.

وی با اشاره به کشف حدود 45 کیلوگرم انواع مواد مخدر که عمده آن را تریاک تشکیل می دهد، افزود: در همین راستا 16 محل عرضه و توزیع نیز پلمب و 10 دستگاه خودرو توقیف شد.

جاویدان با اشاره به کشف 185 فقره سرقت منزل، مغازه، احشام، خودرو، تلفن همراه و ... توسط پلیس آگاهی، افزود: از جمله سرقت‌های کشف شده می توان به 15 فقره سرقت احشام اشاره کرد که 130 راس دام کشف و به صاحبانشان تحویل شد.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه یادآوری کرد: کشف 14 دستگاه خودرو، 14 دستگاه تلفن همراه، هشت دستگاه تلویزیون، شش تخته فرش، 12 فقره سرقت داخل خودرو، چهار فقره قاپ زنی و همچنین مقادیر زیادی طلای سرقتی به ارزش پنج میلیارد ریال از دیگر کشفیات مهم است.

وی همچنین با اشاره به انهدام یک باند سرقت منزل و کشف پنج فقره سرقت از آنها توسط پلیس آگاهی یادآوری کرد: دستگیری 22 جاعل و کلاهبردار از دیگر اقدامات قابل توجه بوده است.

جاویدان ادامه داد: ماموران پلیس امنیت اقتصادی نیز در اقدامات خود موفق به کشف مقدار زیادی کالا و احشام قاچاق نظیر 406 دستگاه لوازم خانگی، 279 هزار عدد انواع تجهیزات پزشکی، حدود سه هزار دست پوشاک، 250 هزار عدد انواع لوازم آرایشی، هشت هزار عدد اقلام یدکی، پنج هزار لیتر روغن خودرو، 15 تن سموم کشاورزی و نهاده های دامی، 13 تن خوارکی دامی سویا، 28 هزار کیلوگرم اقلام خوراکی مانند برنج، روغن، چای، حبوبات و 49 راس دام (گاو و گوسفند) قاچاق به ارزش 20 میلیارد ریال شدند.

وی همچنین کشف 38 هزار دلار و 502 هزار دینار ارز قاچاق و توقیف یازده دستگاه خودرو را از دیگر اقدامات قابل توجه ماموران پلیس امنیت اقتصادی عنوان کرد.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه به اجرای طرح امنیت اخلاقی توسط پلیس امنیت عمومی هم اشاره کرد و گفت: ماموران این پلیس 200 مورد تذکر در خصوص آلودگی صوتی، بدپوششی و دور دور کردن با خودرو و 70 مورد تذکر به واحدهای صنفی متخلف دادند و نسبت به پلمب 16 قلیانسرا، کافی شاپ و آرایشگاه زنانه و توقیف 10 دستگاه خودرو اقدام کردند.

جاویدان ادامه داد: کشف هشت قبضه سلاح شکاری غیرمجاز و چهار هزار لیتر مشروبات الکلی دست ساز که برای سلامتی افراد جامعه به شدت مضر است، از دیگر اقدامات بوده است.

وی همچنین با اشاره به اقدامات پلیس راه و راهور استان نیز گفت: برخورد با پنج هزار و 800 مورد تخلف حادثه ساز رانندگی مانند سرعت و سبقت غیرمجاز، نبستن کمربند ایمنی و انجام حرکات نمایشی و توقیف 48 دستگاه خودرو و 15 دستگاه موتورسیکلت از جمله آنها بوده است.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه در ادامه به دستگیری 288 مجرم اشاره و اظهار کرد: 150 نفر آنها را معتادان متجاهر، 71 نفر را خرده فروشان مواد مخدر، 26 نفر را سارقان و مالخران، 25 نفر را قاچاقچیان و 16 نفر را نیز افرادی تشکیل می دهند که به اخطارهای قبلی مبنی بر عدم سگ گردانی، رعایت پوشش مناسب، عدم ایجاد مزاحمت برای دیگران و ... توجه نکرده اند، تشکیل می دهند.

وی در پایان بر جدیت پلیس در برخورد با مجرمان خبر داد و گفت: همکاران ما در بخش های مختلف شبانه روز برای امنیت مردم تلاش می کنند.

انتهای پیام