• جمعه / ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ / ۱۱:۱۴
  • دسته‌بندی: سیاست خارجی
  • کد خبر: 99052417430
  • خبرنگار : 71628

با اعلام احتمال برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام

اولیانوف: تلاش آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران تخطی از قطعنامه ۲۲۳۱ است

اولیانوف: تلاش آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران تخطی از قطعنامه ۲۲۳۱ است

نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین با اشاره به این که تلاش آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران دربرگیرنده تخطی از قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل است، گفت که تنها راه قانونی تمدید این تحریم با تصمیم کمیسیون مشترک برجام انجام می‌شود.

به گزارش ایسنا، میخائیل اولیانوف، نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی درباره پیش‌نویس قطعنامه ای که آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران به شورای امنیت ارائه کرده است، در پیامی توییتری نوشت: تلاش آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران در بر گیرنده تخطی واشنگتن از قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل است.
اولیانوف ادامه داد: تنها راه قانونی برای تمدید تحریم تسلیحاتی و دیگر مقرراتی که در بازه زمانی مشخصی داراری اعتبار هستند، از طریق تصمیمی است که با اتفاق نظر در کمیسیون مشترک برجام گرفته می شود.(رجوع شود به بند B قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل).

اولیانوف همچنین درباره ضرورت برگزاری تحریم تسلیحاتی ایران نوشت: نشست بعدی کمیسیون مشترک برجام می تواند به زودی برگزار شود. کشورهای عضو موضوعات زیادی برای مذاکره دارند، از جمله تهدید آمریکا به فعال کردن مکانیسم بازگردانی تحریم ها در تلاش برای اعمال دوباره تحریم های سازمان ملل علیه ایران.
انتهای پیام