• شنبه / ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ / ۱۱:۱۷
  • دسته‌بندی: فرامنطقه ای
  • کد خبر: 99052517976
  • خبرنگار : 71415

ترامپ: کدام لقب برای بایدن بهتر است؟ خوابالو یا آهسته؟!

رئیس جمهور آمریکا که برای تمسخر مخالفانش از جمله جو بایدن القاب مختلفی را به آنها نسبت به می‌دهد، طی یک تجمع انتخاباتی این رویه را ادامه داده و از حاضران در این تجمع برای تغییر دادن لقبی که به بایدن نسبت داده یعنی "خوابالو" نظرخواهی کرد!

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا که هم اکنون با توجه به تداوم همه گیری کروناویروس جدید نمی‌تواند تجمعات انتخاباتی بزرگی برگزار کند، تعداد حدودا ۳۰۰ نفر از افسران پلیس حامی کمپین انتخاباتی خود را در محل باشگاه گلف خود در بدمینیستر نیوجرسی گرد هم آورد.

ترامپ در جریان این تجمع از جمعیت حاضر درباره اینکه آیا باید همچنان برای جو بایدن، نامزد ریاست جمهوری حزب دموکرات از لقب "جوی خوابالو" استفاده کند و یا لقب او را به "جوی آهسته" تغییر دهد، نظرخواهی کرد.

ترامپ ۷۴ ساله بارها تلاش کرده صلاحیت جو بایدن برای ریاست جمهوری را به بهانه سن وی که ۷۷ سال است زیر سوال ببرد. استراتژی که ظاهرا تاثیر چندانی نگذاشته چون بایدن همچنان در نظرسنجی‌ها به میزان قابل توجهی بر ترامپ برتری دارد.

ترامپ از جمعیت حاضر پرسید: کدام یک بهتر است؟ جوی خوابالو یا جوی آهسته؟ من بین آنها مردد هستم!

او از جمعیت پرسید که کدام یکی را بیشتر پسندیده‌اند و ظاهرا لقب "جوی خوابالو" با تشویق بلندتری از سوی حاضران همراه شد. در ادامه این واکنش ترامپ گفت: این همان است که فکر می‌کردم.

او ادامه داد: خیلی افراد می‌آیند و به من می‌گویند کلمه خوابالو را دوست نداریم چون بی ادبانه است و ما داریم درباره رئیس جمهور ایالات متحده حرف میزنیم. من یک چیز را به شما بگویم، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی و شی جینپینگ، رئیس جمهور چین آنها افراد خوابالو نیستند. ما نمی‌توانیم افراد آهسته و خوابالو را برای تعامل با آنها انتخاب کنیم.

ترامپ تلاش زیادی کرده تا یک خط حمله مداوم را علیه بایدن پیدا کند، در حالی که آمریکایی‌ها او را بعد از سابقه کارش در سنا و هشت سال معاونت رئیس جمهور سابق به خوبی میشناسند.

ترامپ از این سخنرانی خود برای تمرکز بر حوزه نظم و قانون که اخیرا در آمریکا به ویژه بعد از مرگ جورج فلوید به دست پلیس مناقشه آفرین شده، استفاده کرد.

او قرار است روز دوشنبه نیز توقفی انتخاباتی در مینه سوتا داشته باشد و به احتمال زیاد این موضوع آنجا هم مجددا مطرح خواهد شد.

انتهای پیام